حجت الاسلام فرحزاد بر ضرورت ترویج فرهنگ قناعت و ساده زیستی در جامعه تأکید کرد و گفت: سبک زندگی اسلامی بر اساس قناعت و پرهیز از تجملات استوار شده است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام حبیب الله فرحزاد، استاد اخلاق حوزه علمیه قم، ظهر امروز، در جمع نمازگزاران مسجد اعظم قم، به ضرورت ترویج ازدواج آسان در جامعه تأکید کرد و گفت: گرایش به تجملات، سختی‌گیری خانواده‌ها مانع از شکل گیری ازدواج‌ها آسان در کشور شده و تاخیر در ازدواج سبب افزایش بی‌بند و باری در جامعه می‌شود.

حجت الاسلام فرحزاد با ابراز تأسف از افزایش گرایش جوانان به مد و تجملات، بیان کرد: چشم و هم چشمی، گرایش به مد و تجملات در جامعه سبب ایجاد مشکلات در زندگی و از بین رفتن آسایش و آرامش خانواده‌ها می‌شود.

استاد اخلاق حوزه علمیه ابراز کرد: در روایات ائمه اطهار(ع) بر قناعت و ساده زیستی تأکید‌های فروانی شده است و مناسب است که فرهنگ ساده‌زیستی در جامعه ترویج شود.

وی با بیان این که سبک زندگی اسلامی بر اساس قناعت و پرهیز از تجملات استوار شده است، بیان کرد: هر فردی که به در آمدی که به کفاف زندگی خویش اکتفا کند، به آسایش و آرامش خواهد رسید.

حجت الاسلام فرحزاد عنوان داشت: در روایات ائمه اطهار(ع) آمده است که در آخرت فقیران زودتر از اغنیا و ثروتمندان حساب‌سری می‌شوند و وارد بهشت می‌شوند، اما ثروتمندان سالیان طولانی حسابرسی می‌شوند.

استاد اخلاق حوزه علمیه ابراز کرد: در روایتی از ائمه اطهار(ع) آمده است که هیچ پیامبری به اندازه حضرت سلیمان(ع) دردنیا دارای قدرت، حکومت و ثروت نبوده است، اما در حسابرسی ایشان در آخرت بیش از ۳۰۰ طول می‌کشد و آخرین پیامبری است که وارد بهشت می‌شود.

حجت الاسلام فرحزاد در ادامه سخنانش اظهار کرد: شیطان به حضرت نوح(ع) سه نصیحت کرد که هیچ زمانی غضبانک و خمشگن نشو، هیچ گاه با زن نامحرم در یک جا تنها نباش که من بین تو و او وسوسه خواهم کرد و هیچ وقت میان دو نفر قضاوت انجام نده، که به عدالت رفتار نخواهی کرد.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم افزود: متأسفانه برخی از طریق فضای مجازی و تلفنی با نامحرم در ارتباط است و مناسب است که مؤمنان در ارتباط نامحرم مسائل شرعی را رعایت کنند.