عضو مجلس اسلامی علمای شیعه بحرین تصریح کرد که دولت با انتساب دارایی هنگفت به رهبر شیعیان این کشور درصدد دسیسه علیه پیروان اهل بیت(ع) است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام شیخ عیسی مومن، رییس بخش فرهنگی مجلس اسلامی علما و امام جمعه الدیر بحرین در گفت‎وگو با شبکه تلویزیونی العالم، درباره مشارکت گسترده ملت بحرین در تظاهرات روز جهانی قدس گفت: مردم بحرین که هر ساله تظاهرات پرشوری در این روز برگزار می کردند امسال به دلیل فشار نظام موفق به برگزاری گسترده این تظاهرات نشدند.

وی فلسطین را یک موضوع مهم و اساسی برای ملت بحرین دانست و تصریح کرد: ما با وجود سرکوب شدید حکومت بحرین هیچ‎گاه موضوع اشغال سرزمین فلسطین از سوی رژیم صهیونیستی را فراموش نمی‎کنیم.

دروغ آل‎خلیفه برای انتساب مبالغ هنگفت به آیت الله عیسی قاسم

وی با اشاره به حکم دادگاه آل‎خلیفه برای مصادره اموال مجلس اسلامی علمای بحرین خاطرنشان کرد: انتساب مبالغ هنگفت با نام خمس به آیت الله شیخ عیسی قاسم و مجلس اسلامی علما شایعه، کذب و دسیسه است.

این روحانی بحرینی، قانون حکومت آل‎خلیفه برای انحصار پرداخت خمس مردم این کشور به سازمان اوقاف جعفریه را غیر شرعی دانست و تصریح کرد: پرداخت خمس یک مساله کامل شرعی است که باید به دست فقیه و یا نماینده‎اش برسد. این یک موضوع کاملا دینی است و ربطی به سیاست ندارد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد راهکار علمای بحرین برای مقابله با قانون پرداخت خمس به سازمان اوقاف جعفریه گفت: اگر مکلفان بخواهند ذمه آن‎ها نسبت به خمس تبرئه شود باید خمس را به مراجع و نمایندگانشان بدهند زیرا هیچ کس حتی سازمان اوقاف جعفریه حق دریافت خمس را ندارد و اگر مکلفی برخلاف آن عمل کند همچنان خمس بر ذمه وی خواهد بود.

حجت الاسلام مومن با اشاره به فشار آل‎خلیفه به علما و بازداشت و سرکوب شدید آنان افزود: علمای بحرین همچنان به وظیفه و مسؤولیت خود در زمینه‎های فرهنگی، دعوت مردم به وحدت و آموزش علوم اسلامی به آنان ایفای نقش می‎کنند.