کشته شدن سرکرده نظامی گروه تروریستی موسوم به «اجناد الشام» و تسلط کامل ارتش سوریه و هم پیمانان آن بر مناطق شمالی و جنوبی «مزارع الملاح» در حومه حلب از جمله تحولات سوریه است.

به گزارش پرس شیعه؛ شبکه تلویزیونی المیادین از هلاکت «عبدالعزیز العلی» سرکرده نظامی گروه تروریستی موسوم به «اجناد الشام» در درگیری های لاذقیه سوریه خبر داد.

شبکه المنار نیز اعلام کرد که گروه تروریستی «اجناد الشام» به کشته شدن سرکرده نظامی خود در درگیری ها با ارتش سوریه در جبل الترکمان اذعان کرده است.

شبکه المیادین همچنین به نقل از یک منبع نظامی سوری از تسلط کامل ارتش سوریه و هم پیمانان آن بر مناطق شمالی و جنوبی «مزارع الملاح» در حومه حلب پس از درگیری های شدید با تروریست های گروه موسوم به جیش الفتح و نورالدین الزنکی خبر داد. این منبع اعلام کرد که ارتش سوریه و هم پیمانان آن هزار و ۷۰۰ متر با محور کاستلو فاصله دارند.

منابع خبری همچنین از پیشروی ارتش سوریه در منطقه معامل اللیرمون در حومه شمالی شهر حلب خبر دادند.

در همین حال مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه اعلام کرد که تروریست های گروه موسوم به «جیش الاسلام» طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ بار آتش بس در سوریه را نقض کردند.

این مرکز که وابسته به وزارت دفاع روسیه بوده و مقر آن در پایگاه حمیمیم در حومه لاذقیه قرار دارد، تصریح کرد که تروریست های جیش الاسلام مواضع ارتش سوریه در نزدیکی مناطق حرستا، عربین، دوما و حوش الفاره در استان دمشق را مورد بمباران خمپاره ای قرار دادند.

مرکز روسی نظارت بر آتش بس در سوریه همچنین اعلام کرد که تعداد مناطق ملحق به آتش بس در سوریه بدون تغییر ۱۷۲ منطقه باقی مانده و تعداد گروه های مسلح هم که به آتش بس پیوسته اند بدون تغییر همان ۶۱ گروه است.

در بیانیه این مرکز همچنین آمده است که گروه های وابسته به «جبهه النصره» به تلاش های خود برای ناکام گذاشتن آتش بس در سوریه ادامه می دهند و مناطق حندرات، الحاضر و همچنین محلات الزهراء، شیخ مقصود و الخالدیه در حلب را مورد حمله موشکی و خمپاره ای قرار دادند.

از سوی دیگر تعدادی از مناطق استان دمشق از جمله البلالیه، زملکا، حتیته الجرش و البحاریه و همچنین منطقه «رشا» در استان لاذقیه مورد بمباران تروریست ها قرار گرفت.