وزارت امور خارجه امارات در واکنش به برخورد خشن پلیس آمریکا با یک شهروند اماراتی، معاون سفیر آمریکا در این کشور را احضار کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از روسیا الیوم، در پی انتشار فیلمی از برخورد خشن عناصر پلیس آمریکا با یک شهروند اماراتی که لباس عربی (دشداشه) برتن داشت، وزارت امور خارجه امارات معاون سفیر آمریکا در ابوظبی را احضار کرد.

«روضه العتیبه» مدیر اداره امور آمریکای وزارت خارجه امارات از نحوه برخورد پلیس اوهایو با یک شهروند اماراتی و دستگیری و بازجویی و انتشار فیلم ویدیوی مربوط به آن، ابراز نگرانی نموده و تاکید کرد که دولت امارت اهتمام ویژه ای به سلامت اتباع خود در خارج دارد و خواستار توضیح در این باره شده است.

وزارت امور خارجه امارات همچنین طی بیانیه‌ای از اتباع خود خواست در سفر به کشورهای خارجی از لباس رسمی آنها استفاده کنند و به هیچ وجه دشداشه نپوشند.

در همین حال معاون سفیر آمریکا در امارات رسما از برخورد پلیس آمریکا با این شهروند اماراتی در ایالت اوهایو عذرخواهی کرد. معاون سفیر آمریکا در امارات اعلام کرد که کشورش به حق ملت ها برای پوشیدن لباس ملی خود احترام می گذارد و این حادثه یک استثنا بوده و مردود است.

پلیس آمریکا اخیرا با مشکوک شدن به یک تاجر ۴۱ ساله اماراتی با نام «احمد المنهالی» که دشداشه بر تن داشت، به زعم اینکه تروریست است به وی حمله و او را در هتل محل اقامتش بازداشت کرده بود.

یک روزنامه اماراتی تصاویری از این تاجر اماراتی را در حالی که لباس عربی (دشداشه) بر تن داشت و دستبند به دستانش زده شده بود، منتشر کرد.

به دنبال این حادثه و انتشار ویدئوی رفتار پلیس آمریکا که با شهروند اماراتی همچون یک تروریست برخورد می‌کند، شهروندان اماراتی به این اقدام پلیس آمریکا اعتراض کردند.