«حیدر العبادی» نخست وزیر عراق یکشنبه شب در پیامی خطاب به جامعه جهانی، به وجود بسترها و مزدورانی اشاره کرد که به تروریست ها کمک می کنند و وعده داد که با همه آنها برخورد خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از شبکه سومریه، «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق در بازدید از یک مقر نیروی هوایی این کشور طی پیامی به کشورهای جهان پیرامون انفجارهای تروریستی بامداد یکشنبه در بغداد، از آنها خواست برای مقابله با تروریست ها با عراق متحد شوند.

حیدر العبادی در جریان بازدید از این مقر ضمن تسلیت به مردم عراق در پی شهادت و زخمی شدن ده ها عراقی در بغداد، گفت: تروریست ها سعی دارند غیرنظامیان بیگناه را مورد حمله قرار دهند و از رویارویی با نیروهای ما در جبهه های نبرد در فلوجه و دیگر مناطق فرار می کنند. تروریست ها دچار ترس و سردرگمی شده و تعداد زیادی از آنها نابود شده اند.

وی افزود: تروریست ها سعی دارند مسیر ما را در مبارزه و ریشه کنی تروریسم منحرف کنند و پاسخ ما به آنها سخت خواهد بود، چنانچه در گذشته در فلوجه و شهرهای الانبار و موصل چنین کرده ایم.

العبادی همچنین تاکید کرد که تروریست ها نخواهند توانست مسیر ما را منحرف کنند و به مبارزه با آنها تا پیگرد آخرین نفر از آنان در عراق ادامه خواهیم داد. وی تصریح کرد: ما می دانیم که برای تروریسم بسترهایی وجود دارد و مزدورانی هستند که به تروریست ها کمک می کنند و ما با تمام آنها برخورد خواهیم کرد.

نخست وزیر عراق افزود: پیام من به جهانیان این است که حوادث تروریستی اخیر بغداد از نوع همان انفجارهای تروریستی است که طی هفته های اخیر در تعدادی از کشورهای جهان به وقوع پیوست.

وی با تاکید بر اینکه جهان باید با عراق برای مقابله با تروریست ها یکپارچه و متحد شود از کشورهای عربی و منطقه ای خواست به منظور مقابله با تروریست ها دست خود را در دست عراق قرار دهند.

العبادی همچنین تاکید کرد که ما نمی گذاریم تروریست ها از کشور خارج شوند و یکایک آنها را در عراق نابود خواهیم کرد.

این اظهارات حیدر العبادی پس از آن مطرح می شود که بامداد یکشنبه بیش از ۱۳۰ نفر در پی وقوع انفجار در منطقه «الکراده» در مرکز بغداد کشته و زخمی شدند. گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله تروریستی را برعهده گرفت.

حیدر العبادی در پی این حادثه تروریستی سه روز عزای عمومی در عراق اعلام کرد.