هیئت چهار نفره مجلس سنای آمریکا به سرپرستی «جان مک کین» از مناطق مرزی پاکستان دیدن کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «اکسپرس نیوز»، هیئت چهار نفره مجلس سنای آمریکا به سرپرستی «جان مک کین» رئیس شورای نیروهای مسلح سنای آمریکا در سفر به پاکستان با مقامات دولت اسلام آباد دیدار و از منطقه وزیرستان شمالی که در آنجا عملیات «ضرب عضب» جریان دارد بازدید کرد.

«جان مک کین» و هیئت همراه با «راحیل شریف» فرمانده ارتش، «سرتاج عزیز» مشاور امور خارجه نخست وزیر، «طارق فاطمی» دستیار ویژه نخست وزیر و «اعزاز چودری» دبیر کل امور خارجه پاکستان دیدار کرد و در باره اوضاع منطقه ای، مذاکرات صلح افغانستان و مبارزه با گروههای تروریستی در پاکستان به بحث و گفتگو با مقامات پاکستانی پرداختند.

لازم به ذکر است در ماههای گذشته نمایندگان پارلمان آمریکا با فروش و واگذاری هشت فروند جنگنده «اف۱۶» به پاکستان مخالفت کرده اند. آنها بر این باورند پاکستان با گروههای تروریستی از جمله گروه تروریستی «شبکه حقانی» مبارزه نمی کند.

هئیت مجلس سنای برای بررسی اوضاع امنیتی در پاکستان و نیز چگونگی پیشرفت عملیات «ضرب عضب» در مبارزه با تروریست ها در منطقه وزیرستان شمالی به این کشور سفر کرده است.

جان مک کین با بازدید از منطقه وزیرستان شمالی از وضعیت مبارزه با تروریستها در این منطقه ابراز رضایت کرده است و به دلجویی از حامی منطقه ای آمریکا پرداخته است و قول مساعد داده است نمایندگان کنگره آمریکا را متقاعد کند که پاکستان نقش مثبتی در مبارزه با تروریسم در منطقه ایفا می کند تا کمک های مالی و تسلیحاتی آمریکا به پاکستان ادامه یابد.