متجاوزان سعودی مناطق مختلف یمن در استانهای صنعا، جوف و لحج را بمباران کردند و یک ناحیه را هدف موشک قرار دادند.

به گزارش پرس شیعه،به نقل از سایت “المسیره” جنگنده های سعودی روز(جمعه) مناطق مختلف را در منطقه “نهم” در استان صنعا هدف حمله قرار دادند و منطقه قیفه در رداع واقع در استان البیضاء را نیز سه نوبت بمباران کردند.

از سوی دیگر منابع خبری از کشته شدن “توفیق دبوان” فرمانده میدانی مزدوران ریاض در حصب در استان تعز خبر دادند.

شهر عدن سحرگاه امروز صحنه درگیری های مسلحانه شدیدی بود که در نزدیکی فرودگاه بین المللی عدن میان نیروهای حفاظت از فرودگاه و گروههای مسلح که تلاش می کردند به سمت ورودی بروند رخ داد.

هنوز هیچ گروهی مسؤولیت این حمله به فرودگاه را نپذیرفته و حجم دقیق خسارات این درگیری ها هنوز مشخص نشده است.

درهمین حال ۵ تن از عناصر پلیس بوستان ها در منطقه دار سعد در شهر عدن در جنوب یمن در پی حمله عناصر مسلح ناشناس به مرکز پلیس کشته شدند.

واحد موشکی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن نیز امروز درادامه حملات خود علیه متجاوزان سعودی یک فروند موشک بالستیک پیشرفته از نوع قاهر -۱ را به فرودگاه منطقه‌ای جیزان در عمق خاک عربستان شلیک کردند.

این موشک با دقت بالا به هدف اصابت و خسارتهای زیادی به فرودگاه و تاسیسات آن وارد کرد.

این چهارمین موشک بالستیک است که در طول سه روز اخیر به سمت خاک عربستان شلیک می شود.

واحد موشکی ارتش و کمیته های مردمی یمن چند روز پیش نیز فرودگاه منطقه ای جیزان را با یک فروند موشک بالستیک قاهر -۱ هدف قرار داد که خسارات و تلفات نظامی سنگینی را به عربستان وارد کرد.

سامانه موشک قاهر از جمله سامانه های بالستیک ساخت روسیه می باشد که توسعه یافته و برد آن به ۳۰۰ کیلومتر می رسد.

در همین حال، ۲۰ نظامی سعودی نیز در جریان مقابله نیروهای ارتش و کمیته های مردمی با تلاش آنها برای پیشروی و بازپس گیری کوه راهبردی الدود در منطقه جیزان در جنوب عربستان کشته شدند.