دبیرکل جمعیت حقوق بشر عراق درباره ورود تروریست های داعش به همراه آوارگان به بغداد برای انتقام گرفتن از خانواده های نیروهایی که فلوجه را آزاد کرده اند، هشدار داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سایت شبکه السومریه، ولید الحلی روز دوشنبه انفجارهای تروریستی در منطقه الکراده بغداد را محکوم کرد و از همه خواست به جای سوء استفاده از فجایع برای تصفیه حساب ها، برای نابودی تروریسم همکاری کنند.

دبیرکل جمعیت حقوق بشر عراق با انتشار بیانیه ای انفجارهای تروریستی را که عناصر جنایتکار داعش در منطقه الکراده بغداد انجام دادند، به شدت محکوم کرد.

وی تاکید کرد این انفجارها نقض آشکار حقوق بشر و جنایت علیه بیگناهانی به شمار می رود که همانند سایر مسلمانان جهان خود را برای عید سعید فطر آماده می کردند.

الحلی افزود: داعش از ارتکاب هیچ جنایتی دریغ نخواهد کرد و محافظت از غیرنظامیان مسئولیت دستگاههای امنیتی است بنابراین باید به امنیت شهروندان بیشتر توجه شود.

وی از شهروندان و احزاب و تشکل ها و سازمان ها خواست برای شناسایی تروریست ها با دستگاههای امنیتی همکاری کنند.

دبیرکل جمعیت حقوق بشر عراق تصریح کرد، با توجه به این فجایع، همه باید به جای سوء استفاده از آن ها برای تصفیه حساب و ایجاد مشکل و فتنه انگیزی، برای نابودی تروریسم همکاری کنند.

الحلی گفت: گزارش های منتشر شده نشان می دهد که تروریست های داعش به همراه آوارگان وارد بغداد شده اند و برای انتقام گرفتن از خانواده های قهرمانانی که فلوجه را آزاد کرده اند، برنامه ریزی می کنند.

انفجار تروریستی در نخستین ساعات روز یکشنبه در منطقه الکراده، بیش از ۲۰۰ کشته برجا گذاشت.