نخست وزیر ترکیه در تماس تلفنی با حیدر العبادی همتای عراقی خود، انفجار تروریستی در منطقه الکراده بغداد را تسلیت گفت و اعلام کرد ترکیه آماده است مجروحان این انفجار را در بیمارستان های خود پذیرش کند.

به گزارش پرس شیعه؛ دفتر نخست وزیر عراق در بیانیه ای اعلام کرد که ، بنعلی ییلدریم در این تماس تلفنی اظهار داشت: دو روز پیش عملیات تروریستی در ترکیه رخ داد در نتیجه عراق و ترکیه با شرایط یکسانی مواجه هستند و باید تلاش های یکپارچه ای برای نابودی گروه داعش انجام شود.

نخست وزیر ترکیه امنیت و ثبات عراق را برای ترکیه بسیار مهم دانست و افزود: ما در زمینه مبارزه با تروریست ها با شما هستیم و برای گسترش روابط راهبردی بین دو کشور آماده ایم.

حیدر العبادی نیز گفت: عراق و ترکیه با همان تروریسمی مواجه هستند که شهروندان بیگناه را در این ماه مبارک می کشند و با همکاری کشورهای منطقه وجامعه بین المللی آن را نابود خواهیم کرد.

وی افزود: نیروهای ما به آزادسازی مناطق مختلف و پیروزی ها ادامه می دهند و ما به سمت آزادسازی موصل پیش می رویم و دشمن با انفجارها سعی دارد بگوید در صحنه حضور دارد زیرا ما در برابر آن پیروز شده و اکثر مناطق را آزاد کرده ایم.

نخست وزیر عراق اظهار داشت: عراق برای روابط مبتنی بر احترام متقابل، منافع مشترک، حفظ حاکمیت و خودداری از دخالت بین دو ملت همسایه تلاش می کند.