حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی با بیان این که اقدامات یاسر الحبیب در راستای منافع استعماری انگلیس است، گفت: مراجع تقلید اجماع بر حرمت ساخت فیل «یوم العذاب» دارند و هر گونه کمک به تهیه این فیلم را حرام می دانند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از رسا، حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی، مدیر شبکه جهانی ولایت، در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به تلاش یاسر الحبیب، روحانی شیعه کویتی برای ساخت فیلم «یوم العذاب» اظهار داشت: این فرد بعد از فرار از کویت و پناهنده شدن به انگلستان با تأسیس شبکه فدک با سوء استفاده از احساسات پاک مردمی اقدام به جمع آوری پول جهت ساخت فیلمی موهوم به نام «یوم العذاب» کرده که در این فیلم به کرات به مقدسات اهل سنت توهین شده و در جهت اختلاف افکنی بین مسلمانان ساخته می شود.

وی با اشاره به توهین های یاسر الحبیب به مقدسات اهل تسنن به برگزاری جشن در روز وفات عایشه همسر پیامبر(ص) و شعار «العایشه فی النار» اشاره کرد و افزود: این اقدامات یاسر الحبیب باعث افزایش خشم برادران اهل سنت شد و ما شاهد بودیم که گروه تروریستی داعش در پاسخ به این توهین به عایشه ۱۷۰۰ نفر از شیعیان را به قتل رساندند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی قزوینی با بیان این که مراجع تقلید شیعه و به خصوص مقام معظم رهبری این نوع توهین ها به مقدسات اهل سنت را به شدت محکوم کرده اند، خاطرنشان کرد: حتی شیخ الازهر از مقام معظم رهبری به خاطر این موضع گیری تجلیل کرد و به دنیا ثابت شد که کار یاسر الحبیب نظر شیعه نیست.

وی با بیان این که ما متوجه شدیم که یاسر الحبیب به دنبال ساخت فیلمی با موضوع هجوم به خانه حضرت زهرا(س) است، گفت: ما تمام صحبت های یاسر الحبیب را در شبکه فدک دنبال و احساس کرده ایم که اگر این فیلم ساخته شود یک جنگ تمام عیار بین شیعه و سنی درست خواهد شد و اهل سنت را علیه شیعه تحریک می کند و بهانه ای دست داعش برای کشتن بیشتر شیعیان می دهد و در نهایت باعث پیوستن تعداد زیادی از جوانان اهل سنت به داعش می شود.

مدیر شبکه جهانی ولایت با بیان این که مراجع رکن رکین شیعه هستند و شیعیان تابع مراجع هستند، اظهار داشت: مراجع تقلید زبان گویای مذهب شیعه هستند و اقدامات یاسر الحبیب به هیچ عنوان با نظرات شیعه ربطی ندارد زیرا او نه تنها به مقدسات اهل سنت بلکه به مراجع تقلید شیعه هم اهانت می کند و به دنبال ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی است.

وی ابراز داشت: مراجع تقلید که نماینده مذهب شیعه هستند مخالف ساخت فیلم یوم العذاب هستند و کمک به تهیه و حتی نگاه کردن به این فیلم را حرام می دانند.