بیش از ۵ هزار لباس از سوی دفتر حضرت آیت الله حکیم میان ایتام در بصره توزیع شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از الحکمه، موسسه خیریه الیتیم که زیر نظر دفتر حضرت آیت الله سید محمد سعید حکیم، از مراجع تقلید نجف اشرف اداره می شود روز گذشته مراسم سالانه «لباس عید فطر» را در استان بصره برگزار کرد.

ریاض الموسوی، رییس نمایندگی موسسه خیریه الیتیم در بصره در این رابطه به خبرنگاران گفت: با حضور شخصیت‎های مذهبی، سیاسی و اجتماعی بیش از ۵ هزار و سیصد عدد لباس بین بچه‎های یتیم بصره توزیع شد.

وی افزود: هدف از برگزاری این مراسم شاد کردن کودکان یتیم در عید سعید فطر است و به امید خداوند این گونه برنامه ها در روز‎های آینده در سایر مناطق مانند فاو، ام‎قصر و القرنه ادامه خواهد داشت.

همچنین اداره حمایت از شهدا و مجروحان آستان مقدس حسینی امروز به مناسبت نزدیک شدن به عید سعید فطر، مراسمی تحت عنوان «لباس عید» برگزار کرد.

عماد الجشعمی، مسؤول این اداره حمایت از شهدا و مجروحان آستان مقدس حسینی در این رابطه به خبرنگاران گفت: آستان مقدس حسینی با دستور حجت الاسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی، تولیت شرعی این آستان برنامه‎‎ای برای یاری رسانی به ایتام شهدا و مجروحان برگزار کرد.

وی افزود: در دور اول یاری رسانی به ایتام ۲۰۰ عدد لباس و وسائل مورد نیاز کودکان بین خانواده شهدا و مجروحان عضو گردان علی الاکبر بسیج مردمی عراق توزیع شد.