رئیس مرکز فناوری‌های همگرای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری توسعه کسب و کارها بر پایه فناوری همگرا را از اقدامات این مرکز در سال جاری دانست.

به گزارش شیعه پرس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، علی محمد سلطانی درباره فعالیت‌های این مرکز در حوزه هوش مصنوعی بیان کرد: از آنجا که توسعه کسب و کارهای بر پایه فناوری همگرا رسالت این مرکز است بنابراین توانمند شدن شرکت‌های دانش بنیان و فناور حوزه هوش مصنوعی و رباتیک در سال جاری جدی تر از گذشته پیگیری می‌شود تا محصولات فعالان این حوزه زودتر به بازار برسد.

رئیس مرکز فناوری‌های همگرا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: البته سال گذشته با حمایت مرکز همگرا یکی از محصولات حوزه رباتیک به بازار رسید و از این طریق دانش ساخت ربات‌های خودران به زودی وارد بازار می‌شود. پس این همکاری‌ها در سال جدید گسترش می‌یابد تا با ورود محصولات فناورانه به بازار کیفیت زندگی مردم نیز ارتقا پیدا کند.

به گفته سلطانی، همگرایی میان چند فناوری باعث تولید محصولات جدید شده است. توسعه چنین محصولاتی نیاز به همکاری بین رشته‌ای است تا با هماهنگی و اقدام مشترک این توسعه انجام شود. توسعه محصولات همگرا، توسعه بازار این محصولات و رقابت پذیری توسعه دهندگان کسب و کارهای همگرا برخی از مأموریت‌های این مرکز است.

حتما بخوانید.....  هوشمندانه‌ترین روش‌های مقابله با آلودگی هوا