نخست وزیر و فرمانده ارتش پاکستان حملات تروریستی روی داده در عربستان سعودی را به شدت محکوم کردند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از «اکسپرس نیوز»، «نواز شریف» نخست وزیر پاکستان طی پیامی حملات تروریستی روی داده در عربستان سعودی را به شدت محکوم کرد و با دولت و مردم این کشور اظهار همدردی کرد.

نواز شریف گفت: کشورهای دنیا و مسلمانان باید برای مبارزه با تروریسم متحد شوند.

«راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان نیز در تماس تلفنی با «محمد بن سلمان» وزیر دفاع عربستان سعودی حملات تروریستی در این کشور را محکوم کرد و با خانواده قربانیان این حوادث تروریستی اظهار همدردی کرد.

رهبران احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان نیز در پیامهای جداگانه ای حملات تروریستی در شهرهای عربستان سعودی را محکوم کردند.

لازم به ذکر است وزارت کشور عربستان بامداد سه شنبه اعلام کرد عامل انتحاری که بامداد دوشنبه کمربند انفجاری خود را در مقابل کنسولگری آمریکا در جده منفجر کرد، پاکستانی است.

بنا بر اعلام وزارت کشور عربستان در پی تحقیقات انجام شده هویت این فرد انتحاری که در عربستان اقامت داشته «عبدالله گلزار خان» اعلام شده است.

وزارت کشور عربستان همچنین افزود که این فرد سال ۱۹۸۱ در پاکستان متولد و از ۱۲ سال پیش به همراه همسر و والدینش در شهر جده اقامت داشته است.

شایان ذکر است یک عامل انتحاری بامداد دوشنبه پیش از عملی کردن حمله خود، در مقابل ساختمان کنسولگری آمریکا در جده متوقف شده و خود را منفجر کرد. در این حمله انتحاری دو تن از نیروهای امنیتی عربستان زخمی شدند و عامل انتحاری کشته شد.

لازم به ذکر است که دو شهر مدینه و قطیف در شرق عربستان هم شامگاه دوشنبه شاهد حملات انتحاری مشابه بودند.