هم‌زمان با ایام دهه فجر امسال، ششمین جشنواره مردمی فیلم عمار در تالش برگزار شد.

به گزارش پرس شیعه،کیاوش اسدی  اظهار داشت: ششمین جشنواره مردمی فیلم‌های عمار در تالش از ابتدای دهه فجر با موضوعات اکران از سبک زندگی تا بصیرت و انتخابات آغاز شد و آمار اکران کننده‌ها از سال گذشته ۹۰ درصد بیشتر بود.

دبیر جشنواره مردمی عمار در تالش، گفت: در این مدت، فیلم‌های داستانی و مستندی که در قالب موضوعات مختلف از قبیل انقلاب و انتخابات ساخته شده بودند، توسط اقشار مختلف مردم در مساجد، مدارس، حوزه های علمیه، پایگاه‌های بسیج و منازل در ۱۴۳۰ نقطه اکران عمومی شدند.

اسدی اظهار کرد: هم اکنون در همه استان‌های کشور و بسیاری از شهرها، فیلم‌های جشنواره مردمی عمار در اختیار دبیران اکران است و برای دریافت فیلم‌ها، ابتدا مکانی برای اکران‌ها درنظر گرفته می‌شود و در ادامه کد اکران را دریافت می‌نمایند.

دبیر جشنواره مردمی عمار در تالش، تصریح کرد: در برگزاری جشنواره عمار تعدادی از جوانان و خادمان جهاد فرهنگی تالش نقش بسزایی داشتند و همچنین بسیاری از مدیران و مسئولین اجرایی شهرستان نیز از دبیرخانه جشنواره عمار در تالش بازدید کردند.

وی در مورد چگونگی شکل‌گیری جشنواره عمار عنوان کرد: نام این جشنواره که مبدا شکل‌گیری و روش‌های نوین و متفاوتی در مقایسه با جدشنواره‌های رایج دیگر داشت، به نام پرچم‌دار روشنگری در صدر اسلام، حضرت عمار یاسر مزین شد و جشنواره مردمی عمار نام گرفت.