کمیته بین المللی چهارجانبه در تازه ترین گزارش خود خواستار توقف فوری شهرک سازی شد ؛ ولی اسرائیل اعلام کرد که ۵۶۰ واحد مسکونی در شهرک معالیه آدومیم در کرانه باختری رود اردن و ۲۴۰ واحد نیز در شهرک های قدس خواهد ساخت.

به گزارش پرس شیعه؛ بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز دوشنبه تداوم شهرک سازی را واکنشی انتقام جویانه به فلسطینی ها اعلام کرده بود.

چهار فلسطینی روزهای پنجشنبه و جمعه گذشته به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی به اتهام حمله به شهرک نشینان با سلاح سرد و گرم شهید شدند.

حدود ۳۷ هزار صهیونیست در شهرک معالیه آدومیم ساکن هستند که نتانیاهو پیش از آغاز سفر آفریقائی خود دستور توسعه این شهرک و شهرک های قدس به خصوص ابوغنیم، گیلو و راموت را صادر کرد.

زئو الکین وزیر امور قدس رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که شهرک گیوعات همتوس نیز با احداث ۲ هزار واحد مسکونی جدید توسعه خواهد یافت.

حنان عشراوی عضو کمیته اجرائی سازمان آزادیبخش فلسطین در واکنش به شهرک سازی رژیم صهیونیستی گفت: این رژیم به دنبال اخراج فلسطینی ها از قدس و اسکان انبوه اسرائیلی ها در این شهر برای دستیابی به رؤیای ” قدس بزرگ ” خود است.

خبر دیگر اینکه نیروهای اسرائیلی خانه دو شهید فلسطینی را به نام عیسی عساف و عنان ابوحبسه در اردوگاه قلندیا بین قدس و رام الله که دسامبر ۲۰۱۵ با سلاح سرد به شهرک نشین ها حمله کرده بودند، تخریب کردند.

کمیته چهار جانبه بین المللی صلح شامل آمریکا ، روسیه ، اتحادیه اروپا و سازمان ملل در باره روند تحقق صلح در خاور میانه است.