یک نماینده مجلس عراق با اشاره به وجود ۴۰۰۰ تروریست محکوم به اعدام در زندان های این کشور، خواستار استیضاح فؤاد معصوم رئیس جمهور این کشور شد.

به گزارش پرس شیعه؛ عبد الهادی السعداوی، نماینده ائتلاف دولت قانون در مجلس عراق، به دلیل “خودداری” فؤاد معصوم از امضای حکم اعدام ۴۰۰۰ تروریست، خواستار استیضاح او شد.
السعداوی، در بیانیه ای که پایگاه “السومریه نیوز” عراق بخش هایی از آن را منتشر کرده است، اعلام کرد: «۴۰۰۰ تروریست محکوم به اعدام در زندان های عراق هستند و از انواع امکانات برخوردارند، اما معصوم حکم اعدامشان را تأیید نمی کند».
السعداوی افزود: «اجرای اقدامات لازم در برابر مجرمان سبب می شود کسانی که به دنبال ریختن خون بیگناهان و پیوستن به گروه های تروریستی هستند، از ترس مجازات و برخورد حکومت وقانون، از این فکر منصرف شوند».
السعداوی، همچنین، «مسئولیت سوء استفادۀ گروه های تروریستی از حفره های امنیتی برای جبران شکست هایشان در فلوجه» را متوجه دستگاه های امنیتی دانست.
این در حالیست که خالد الشوانی، سخنگوی ریاست جمهوری عراق، روز سه شنبه، اعلام کرد که نه تنها هیچ پروندۀ اعدامی در نوبت تأیید رئیس جمهور نیست، بلکه دولت هنوز ۱۷۰ حکم اعدام تأیید شده را اجرا نکرده است.
وزارت دادگستری عراق نیز دیروز ضمن اعلام اجرای حکم اعدام ۵ نفر، خبر داد که نزدیک به ۳۰۰۰ محکوم به اعدام در زندان های عراق وجود دارند هنوز دستور ریاست جمهوری برای اجرای آن صادر نشده است.