استاد درس خارج حوزه علمیه قم با بیان اینکه هر کس باید نسبت به مقام و منصب خود مواظب باشد که حق الناس را رعایت کند، گفت: قرائت قرآن فقط در ماه رمضان نیست که با پایان این ماه، قرآن خواندن مومنان هم به پایان برسد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله مهدی هادوی تهرانی استاد درس خارج حوزه علمیه قم امروز در جلسه تفسیر قرآن کریم که در مسجد مدرسه آیت الله گلپایگانی برگزار شد، گفت: پایان ماه رمضان، پایان قرائت قرآن نباشد.

استاد درس خارج حوزه علمیه بیان داشت: قرائت قرآن فقط در ماه رمضان نیست که با پایان این ماه، قرآن خواندن مومنان هم به پایان برسد؛ مومنان باید با قرآن انس بگیرند چراکه قرآن آرام بخش زندگی است.

وی افزود: خداوند متعال با علم و آگاهی از میان ملائکه و انسان ها برگزیده آنها را انتخاب می کند و به مقام رسالت می رساند همچنان که همه ملائکه هم رسل نیستند، خداوند متعال از گذشته و آینده باخبر است چرا که خداوند فراتر از زمان است و بازگشت همه چیز به سوی خداست.

آیت الله هادوی تهرانی اظهار داشت: کسی که بندگی و عبادت خداوند را می کنند زمینه رستگاری را فراهم می کنند البته اگر انسان با کارهای ناپسند خود کارهای خیر را از بین نبرد چراکه انسان هایی بودند که یک عمر بندگی خدا را انجام دادند ولی در لحظات آخر کافر از دنیا رفتند.

استاد درس خارج حوزه علمیه بیان داشت: تا زمانی که باب توبه باز باشد وسوسه های شیطان هم گریبان گیر انسان ها است و بعد از گمراهی انسان، شیطان تقصیر را گردن خود انسان ها خواهد انداخت.

وی با اشاره به اهمیت حق الناس در جامعه خاطر نشان کرد: حق الناس بسیار مهم است و هر کس نسبت به مقام و منصب خود باید مواظب باشد که حق الناس را رعایت کند.

آیت الله هادوی تهرانی ابراز داشت: مومنان هم برگزیدگان خداوند متعال هستند یعنی همانطور که انبیاء الگو هستند برای مومنان، مومنان هم باید برای عموم مردم الگو باشند و این مومنان از جایگاه مهمی نزد خداوند متعال برخوردار هستند.

وی در پایان با اشاره به آیات ولایت در قرآن کریم عنوان کرد: آیات ولایت که در قرآن کریم به آن اشاره شده نشانگر ولایت و امامت امیرالمومنین علی(ع) است؛ نام حضرت امیر(ع) در قرآن به صراحت نیامده چون مطمئنا اگر نام ایشان در قرآن قید می شد قرآن توسط دشمنان اهل بیت(ع) دست کاری می شد.