وداع با ماه مبارک رمضان در برنامه «بدرقه»، ویژه برنامه عید سعید فطر با عنوان «جشن بندگی» از جمله برنامه های رادیو معارف است.

به گزارش پرس شیعه؛ وداع با ماه مبارک رمضان در برنامه «بدرقه»، ویژه برنامه عید سعید فطر با عنوان «جشن بندگی» از جمله برنامه های رادیو معارف است.

رادیو معارف در آستانه وداع با ماه مبارک رمضان

رادیو معارف با ویژه برنامه زنده «بدرقه» با بهترین ماه خدا وداع می کند.

حجج اسلام وحید نجف زاده، حسین ابراهیمی و محمدرضا اعوانی در ویژه برنامه «بدرقه» از اعمال و آداب شب و روز عید فطر سخن می گویند و احکام و آثار پرداخت زکات فطره را برای معارف جویان شرح می‌دهند.

تبیین مفاهیم بلند دعای ۴۶ صحیفه سجادیه در باب جایگاه اعیاد اسلامی به ویژه عید سعید فطر و فضاسازی حضور میهمانان ضیافت الهی در نماز عید فطر از مباحثی است که کارشناسان معارف اسلامی در این ویژه به آن خواهند پرداخت.

ویژه برنامه «بدرقه» کاری از گروه قرآن و اهل بیت به تهیه کنندگی روح الله اسماعیلی و اجرای رضا حبیبی در شب عیدسعید فطر از ساعت ۳۰ : ۲۱ زنده و مستقیم به روی آنتن رادیو معارف می رود.

جشن بندگی در رادیو معارف

به مناسبت عید سعید فطر ویژه برنامه زنده «جشن بندگی» روزهای اول و دوم شوال از رادیو معارف پخش می شود.

ویژه برنامه «جشن بندگی» در روز عید سعید فطر با پخش مستقیم نماز عید سعید فطر و خطبه های آن توسط رهبر معظم انقلاب آغاز می شود.

در ادامه حجت الاسلام محمد سعیدی آریا کارشناس در حوزه سلامت معنوی ، درس های فردی و اجتماعی و دستاوردهای ماه مبارک رمضان از جمله نظم، صبر، مبارزه با خواسته های نفس و توجه به نیازمندان را بازخوانی می کند و بر محور آیات وحی و تعالیم اهل بیت علیهم السلام به یادآوری احکام و آثار پرداخت زکات فطره می‌پردازد.

بررسی جلوه‌های رحمت خداوند براساس دعای ۴۵ صحیفه سجادیه(دعای وداع) و وظایف بندگان در قبال ماه مبارک رمضان و پس از فراغت از آن ، مباحثی است که در این ویژه برنامه مطرح خواهد شد.

ویژه برنامه «جشن بندگی » در دومین روز ماه شوال با بخش های متنوع و جذاب از جمله معرفی آداب و رسوم کشورهای اسلامی در عید فطر وگزارش حال و هوای عید فطر در مناطق مختلف کشور تقدیم مخاطبان رادیو سراسری معارف خواهد شد.

»جشن بندگی» با تلاش گروه قرآن و اهل بیت به تهیه کنندگی سید روح الله شجاعی و گویندگی سید حمید حسینی در روز عید سعید فطر از ساعت ۷ بامداد و دوم شوال از ساعت ۴۰ : ۸ تا ۱۰ صبح به روی آنتن رادیو معارف می‌رود.