یکی از رهبران جریان الوفای اسلامی بحرین، آمریکا را عامل همه مشکلات بحرین دانست و خواستار عدم مذاکره با این کشور شد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مرتضی السندی، از رهبران جریان الوفای اسلامی بحرین در گفت‎وگو با شبکه تلویزیونی العالم به نقش انگلیس و آمریکا در این کشور اشاره کرد و گفت: آمریکا و انگلیس عامل بسیاری از مشکلات در بحرین هستند به طوری که مردم انقلابی این کشور یقین دارند سلب تابعیت از آیت الله شیخ عیسی قاسم، با چراغ سبز آنها صورت گرفته است.

وی افزود: انگلیس و آمریکا با ارسال پیامی مبنی بر حمایت از شیخ عیسی قاسم درپی تعدیل چهره مخدوش خود در منطقه هستند و همه رفتارهای این دو کشور در مقابل آل‎خلیفه نقشه و بازی سیاسی است و هیچ گاه به طور جدی با این حکومت برخورد نخواهند کرد.

این روحانی بحرینی تصریح کرد: ما با مشاهد حیله و دوروی کشورهای انگلیس و آمریکا به مردم انقلابی بحرین اعلام کردیم که علیه سیاست‎های این کشور و حمایتشان از آل‎خلیفه، تظاهرات برگزار کنند و با صدور بیانیه‌های و آتش زدن پرچم این کشورها اعترضانشان را به آنان بفهمانند.

انقلابیان نباید پای میز مذاکره با آمریکا بنشینند

وی هر گونه دیدار انقلابیان با مسؤولان آمریکا در بحرین را غیرقابل قبول توصیف کرد و اظهار داشت: ارسال سلاح و حمایت سیاسی آمریکا از آل‎خلیفه بخشی از دلایل ما برای قطع رابطه با این کشور است بر این اساس از انقلابیان می‎خواهیم که در حیله و دام آمریکا قرار نگرفته و به پای میز مذاکره با این کشور ننشینند.

حجت الاسلام السندی قطع رابطه سیاسی با آمریکا را مساله بسیار مهم و اولویت مردم انقلابی بحرین خواند و خاطرنشان کرد: دست آمریکا به خون مردم مظلوم بحرین آغشته و هر گونه مذاکره با آمریکا به معنای رفع اتهام و نادیده گرفتن حمایت آشکار این کشور از آل‎خلیفه است.

وی با اشاره به دستور حکومت آل‎خلیفه برای مصادره خمس شیعیان گفت: متاسفانه رییس سازمان اوقاف جعفریه با وجود اینکه روحانی و بحرینی است نقش اساسی در تصویب مصادره خمس شیعیان در پارلمان داشت.

وی پارلمان و سازمان اوقاف شیعیان بحرین را غیر مردمی و وابسته به حکومت آل‎خلیفه خواند و ادامه داد: پادشاه بحرین به طور مستقیم رییس سازمان اوقاف شیعیان بحرین را منصوب می‎کند و مردم هیچ نقشی در انتصاب آن ندارند.

مترجم: عارف ابراهیمی