اتحادیه اروپا هشدار داد که سلب تابعیت آیت الله شیخ “عیسی قاسم” باعث افزایش خطر اختلاف و کشمکش طایفه ای در بحرین خواهد شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سایت “مرآه البحرین”، اتحادیه اروپا روز سه شنبه در بیانیه ای درباره تحولات اخیر بحرین، به ویژه حکم قضایی درباره توقف فعالیت جمعیت وفاق ملی اسلامی که باعث افزایش تنش در این کشور خواهد شد، ابراز نگرانی نمود.
اتحادیه اروپا همچنین حکم زندان شیخ “علی سلمان” دبیر کل جمعیت وفاق، بازداشت مجدد “نبیل رجب” رییس مرکز حقوق بشر بحرین و جلوگیری از سفر شماری از فعالان بحرینی به خارج از کشور را محکوم کرد، و چنین اقدام هایی را مانعی در مسیر آشتی ملی در بحرین دانست.
اتحادیه اروپا مانند دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد ضمن ابراز نگرانی نسبت به لغو تابعیت ها در بحرین، اجرای اصلاحات و آشتی فراگیر در این کشور را خواستار شد و تأکید کرد که چنین اقدامی اثری مثبت در زمینه تحقق ثبات در این کشور خواهد داشت.
در این بیانیه آمده است: ثبات در بحرین فقط از طریق ایجاد فضایی محقق خواهد شد که بتوان در آن به شکلی مسالمت آمیز و آزاد از ظلم سیاسی انتقاد کرد.
همچنین سخنگوی اتحادیه اروپا به خانواده “فخریه مسلم” که روز پنجشنبه گذشته در حادثه ای مبهم در منطقه “العکر” به شهادت رسید، تسلیت گفت.