«ترزا می»، وزیر کشور بریتانیا توانست در نخستین دور از انتخابات درون حزبی پارلمان این کشور با کسب ۱۶۵ رای موافق، نخستین قدم را برای رسیدن به نخست وزیری این کشور بردارد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از تلگراف، با برگزاری دور نخست انتخابات درون حزبی محافظه کاران در بریتانیا، ترزا می، وزیر کشور بریتانیا توانست از رقبای خود پیشی گرفته و شانس خود برای تصاحب سمت نخست وزیری این کشور را بیش از پیش افزایش دهد.

بر اساس گزارش های رسیده، دور نخست رای گیری ۳۳۰ نماینده حزب محافظه کار بریتانیا روز سه شنبه انجام شد و طی آن «لیام فاکس» با کسب کمترین رای، از فهرست نامزدهای رهبری حزب حذف شد.

«استفان کراب» هم که موفق به کسب تنها ۳۴ رای شده بود، داوطلبانه از ادامه این رقابت کناره گیری کرد.

این در حالی است که «ترزا می» با پیشتازی قاطعانه در رای گیری سه شنبه، برای تصاحب پست نخست وزیری بریتانیا و جانشینی دیوید کامرون توانست تا حد زیادی به رسیدن به نخست وزیری این کشور امیدوار شود.

بنا به گزارش قرائت شده از سوی «گراهام برادی»، رییس کمیته رای گیری در پایان این رای گیری و شمارش آراء، «استفان کراب» با کسب ۳۴ رای، «لیام فاکس» ۱۶ رای، «مایکل گوو» ۴۸ رای، «آندرئا لیدسام» ۶۶ رای و نهایتا «ترزا می» با کسب ۱۶۵ رای، به کار خود در این رقابت پایان دادند.

گفتنی است، روز پنجشنبه قرار است دور دوم این رای گیری با حضور سه نامزد اول در لیست آراء اخذ شده در دور نخست برگزار شود.

انتخابات نهایی حزب محافظه کار قرار است در روز ۹ سپتامبر بین دو نامزد باقیمانده در این رقابت ها برگزار شود تا در نهایت، یک نفر با رای کلیه احزاب این حزب در کل بریتانیا انتخاب شود.