معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در سخنانی در خطبه های نماز عید سعید فطر اعلام کرد که مسأله اسیران در رأس اولویت های حماس است و همچنین جنگی علیه غزه صورت نخواهد گرفت.

به گزارش پرس شیعه به نقل از معا، صبح روز چهارشنبه هزاران نفر از فلسطینیان نماز عید سعید فطر را در مسجد الاقصی واقع در قدس شریف به جای آوردند.

بر اساس این گزارش «اسماعیل هنیه» معاون رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در خطبه های نماز عید سعید فطر در قدس اعلام کرد که مسأله اسیران در رأس اولویت های جنبش حماس قرار دارد و دائما به عنوان یک مسأله مهم مورد توجه این جنبش است.

وی در ادامه سخنان خود تاکید کرد که اخبار منتشر شده مبنی بر وجود مذاکرات میان رژیم صهیونیستی و حماس درباره اسیران صحیح نیست و افزود: مقاومت قادر است که به قراردادی عزتمند مانند قرارداد «وفاء الاحرار» در سال ۲۰۱۲ میلادی دست یابد. همچنین تا زمانی که اسرائیل به توافقات سابق خود عمل نکند، از توافق جدید خبری نیست؛ در رأس این توافقات نیز آزاد کردن افراد بازداشت شده طبق قرارداد وفاء الاحرار است.

هنیه در رابطه با تهدیدها علیه نوار غزه نیز خاطرنشان کرد که نوار غزه از هیچ تهدیدی هراس ندارد و مقاومت قادر به دفاع از مردم است. وی همچنین به مردم غزه اطمینان داد که غزه در معرض جنگ جدید نیست و مقامات حماس برای پاسخ به تهدیدهای سران رژیم صهیونیستی به آنها واکنش نشان می دهند تا صهیونیست ها مرتکب حماقتی علیه غزه نشوند.