مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم با اشاره به اینکه رادیو معارف امسال اقدام به پوشش زنده برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان کرد، گفت: امروز مفتخر هستیم که شبکه‌های ولایت، المنار لبنان و شبکه‌های عراقی اقدام به پخش زنده برنامه‌های قرآنی آستان مقدس حضرت معصومه(س) کرده‌اند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام محمد لطفی نیاسر شب گذشته در آیین شکر گزاری که به منظور اختتامیه برنامه‌های معارفی ماه مبارک رمضان در محل شبستان بزرگ نجمه خاتون(س) آستان مقدس حضرت معصومه(س)برگزار شد به بررسی آثار فرهنگی مراسم عظیم ترتیل خوانی قرآن کریم در جوامع اسلامی دنیا پرداخت و گفت: باید خداوند متعال را شاکر بود که سفر قرآن را برای ملت ایران و عموم مسلمانان دنیا در خانه اهل بیت(ع) گسترانده و برکت فیض این خانه را بر همه مسلمانان ارزانی داشته است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم با اشاره به اینکه قم بر اساس نص کلام معصومین علیهم السلام خانه اهل بیت(ع) است، گفت: در ساحت معنا و درک حقیقی مؤمن آیین شکر گزاری آستان مقدس حضرت معصومه(س) در حقیقت برای شکر نعمتی است که خادمان و دستگاههای خادم حرم مطهر حضرت معصومه(س) به نیابت از کل امت اسلام اقامه می‌کنند.

وی افزود: حرم اهل بیت(ع) از خانه‌هایی است که ملائک در آن هر لحظه نازل می‌شوند؛ براین اساس نزول ملائک برکاتی عظیم را برای جهان اسلام به همراه خواهد داشت چنانچه امسال میزبانی از ۲۰ میلیون مخاطب در ماه مبارک رمضان افتخاری بود که مقدمه نعمات زیادی برای جوامع اسلامی است.

حجت‌الاسلام لطفی نیاسر با اشاره به اینکه امروز جهان اسلام از سوی دشمنان و دست نشانده‌های آنان در معرض هجوم شبهات و ناتوی فرهنگی قرار دارد، گفت: به برکت خانه اهل بیت(ع) و برگزاری مراسم عظیم ترتیل خوانی قرآن کریم تمام شبهاتی که از سوی وهابیت مطرح بود از منوی رسانه‌های منافق و دشمنان قسم خورده اسلام حذف شده است؛ براین اساس می‌توان برد فرهنگی و میزان نفوذ این برنامه عظیم را در جوامع بین‌المللی بازخورد سنجی کرد.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم با اشاره به اینکه برکت مراسم ترتیل خوانی قرآن کریم در آستان مقدس حضرت معصومه(س) را می‌توان در سالهای اخیر به احیاء بین‌المللی آن در رسانه‌ها عنوان کرد، گفت: در اولین سالهای شروع مراسم ترتیل خوانی آستان مقدس حضرت معصومه(س) تنها برنامه ملی قابل پخش و پوشش رسانه ای بود این در حالی است که امسال رسانه ملی به دلیل افزایش کمی این برنامه‌ها در سطح ملی توان پوشش همه این برنامه‌ها را نداشته است.

حجت‌الاسلام لطفی نیاسر با اشاره به اینکه رادیو معارف امسال اقدام به پوشش زنده برنامه‌های قرآنی در ماه مبارک رمضان کرد، اظهار کرده است، گفت: امروز مفتخر هستیم که شبکه‌های ولایت، المنار لبنان و شبکه‌های عراقی اقدام به پخش زنده برنامه‌های قرآنی آستان مقدس حضرت معصومه(س) کرده‌اند که این حادثه عظیم در تاریخ فعالیت‌های فرهنگی بی سابقه است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز قم با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار از ۱۳۰ نقطه کشور شبهای قدر در شبکه‌های ملی پوشش زنده رسانه ای داده شده است،اظهار کرد: مرکز استانی قم از محل بودجه مصوب رهبر معظم انقلاب به قم موفق به ارتقای سطح کیفی تجهزات خود شده است؛ بر این اساس کیفیت تصاویر پخش شده در سال جاری از بیشترین کیفیت ممکن فنی برخوردار بوده است.

وی در پایان با اشاره به اینکه امسال در مجموع روزانه بیش از ۷ برنامه‌ زنده در دست کار بوده است،گفت: همه این تلاش‌ها با استعانت از یک درس از سفره قرآن بوده است؛ این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در تفسیر و تبیین آیه« وَتَعاوَنوا عَلَى البِرِّ وَالتَّقوىٰ ۖ وَلا تَعاوَنوا عَلَى الإِثمِ وَالعُدوانِ» فرموده اند«باید آسیب‌شناسی کنیم؛ یعنی توجه به آسیبهائی که در این زمینه وجود دارد و جستجو از علل این آسیبها. البته ما اینجا نمی‌خواهیم مسئله را تمام‌شده فرض کنیم؛ فهرستی مطرح میکنیم: چرا فرهنگ کار جمعی در جامعه‌ی ما ضعیف است؟ این یک آسیب است. با اینکه کار جمعی را غربی‌ها به اسم خودشان ثبت کرده‌اند.»