خانواده شهید سید جاسم نوری، از شهدای مدافع حرم خوزستان معروف به شیرمرد دجیل (سبع الدجیل) در اهواز تجلیل شد.

به گزارش پرس شیعه؛ آیین تجلیل از خانواده شهید سید جاسم نوری، از شهدای مدافع حرم خوزستان معروف به شیرمرد دجیل (سبع الدجیل) در اهواز صورت پذیرفت و یاد این رزمنده دلیر گرامی داشته شد.

این برنامه با حضور جمعی از مردم و مسئولان شهرستان حمیدیه برگزار شد و همگان به مقام شامخ شیرمرد دجیل ادای احترام کردند.

همچنین جمعی از مسئولان و رزمندگان دوران دفاع مقدس شهرستان حمیدیه با حضور در اهواز به دیدار خانواده شهید سید جاسم نوری، از شهدای مدافع حرم خوزستان معروف به شیرمرد دجیل (سبع الدجیل) رفتند.

در این دیدار که در فضایی آکنده از عطر و بوی شهادت برگزار شد اعضای هیئت رزمندگان اسلام حمیدیه و هیئت امنای موکب قمر بنی هاشم حضور داشتند و یاد شهید سید جاسم نوری را گرامی داشتند.

همچنین شهردار حمیدیه، چند تن از اعضای شورای شهر به همراه جمعی از رزمندگان قدیمی و پیشکسوت گردان امام علی (ع) این شهر که در دوران دفاع مقدس شهید سید جاسم نوری در آن حضور داشت نیز با خانواده شیرمرد دجیل دیدار کردند.

به گزارش پرس شیعه؛ شهید سید جاسم نوری در پانزدهمین روز از اسفندماه سال ۱۳۴۶ هجری شمسی در حمیدیه خوزستان دیده به جهان گشود، سید جاسم آخرین فرزند سید جابر بود که خداوند متعال ۲ پسر و ۵ دختر به او عطا کرد.

پیکر مطهر شهید نوری به کربلای معلا منتقل و با حضور اقشار مختلف مردم و رزمندگان عراقی و زائران ایرانی در بین الحرمین تشییع شد و پس از آن به ایران انتقال یافت.

پیکر شهید نوری پس از انتقال به ایران در روز یکشنبه ۱۰ خرداد ماه ۱۳۹۴ به حمیدیه برده شد و مردم حمیدیه با این شهید وداع کردند و بعد از آن نیز در اهواز با حضور اقشار مختلف مردم، رزمندگان عراقی و یمنی تشییع و بنا به وصیتش، در پایین مزار شهید مدافع حرم حبیب جنت مکان در قطعه ۲ گلزار شهدای اهواز آرام گرفت.