منابع نظامی گفتند که صدها نفر از نیروهای عراقی در ۲۴ ساعت گذشته در راستای آمادگی برای آغاز عملیات آزادسازی موصل از دست تروریستها، وارد پایگاهی در شمال این کشور شدند.

به گزارش پرس شیعه، به نقل از خبرگزاری فرانسه، در آخرین ساعت های پنجشنبه شب گذشته حدود ۷۰۰ سرباز از تیپ ۱۵ وارد پایگاه “مخمور” واقع در هفتاد کیلومتری جنوب شرق موصل شدند.

منابعی در ستاد فرماندهی امنیتی عراق در منطقه که ماموریت آزاد سازی استان نینوا به مرکزیت موصل را برعهده دارد، اعلام کردند: دیروز جمعه تعداد بیشتری از نیروهای عراقی وارد این پایگاه شدند.

مراسم استقبال از این نیروها در پایگاه مخمور که در منطقه کردستان عراق واقع شده است، برگزار شد.

منابع نظامی گفتند: طبق طرحی که در دست اجراست، قصد دارند تعداد نیروهای دولت مرکزی عراق را در پایگاه مخمور به چهار هزار و ۵۰۰ نفر برسانند.

گفتنی است نیروهای دولتی عراق ظرف چند هفته گذشته شهر الرمادی را بازپس گرفتند و اکنون انتظار می رود تمام توان خود را بر آزادسازی قسمتهای هر چه بیشتری از خاک موصل که پایگاه اصلی داعش در عراق شده است، متمرکز کنند.

این عملیات با مشارکت بخشهای مختلف نیروهای مسلح عراق انجام خواهد شد و از پشتیبانی هوایی جنگنده های ائتلاف برخوردار خواهد بود. اما مسأله ای که انجام عملیات را قدری دشوار می کند مساحت و گستردگی موصل است. دولت مرکزی معتقد است حدود یک میلیون نفر هنوز در این شهر زندگی می کنند.

ارتش عراق به منظور اطلاع رسانی درباره روند اجرای عملیات نظامی در منطقه به شهروندان، یک ایستگاه رادیویی به نام “الصندوق” را در این پایگاه راه اندازی کرده است.

سرجوخه سالم محمود، مسئول اداره این رادیو گفت: این ایستگاه رادیویی به منظور برقراری ارتباط با شهروندان نینوا و رساندن صدای ارتش به گوش آنها راه اندازی شده است.

وی خاطرنشان کرد که هدف از این کار ایجاد آرامش در میان شهروندان است و اینکه به آنها اطمینان دهند که از اسارت داعش آزاد خواهند شد.