در نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال، نشست‌های علمی پژوهشی با هدف ارائه چشم‌اندازی نظری و عملی از این حوزه هنری، برگزار می شود.

به گزارش شیعه پرس، سلسله نشست‌های علمی، پژوهشی با موضوع هنر دیجیتال به منظور بررسی، تبیین و شناسایی هر چه بیش‌تر هنر دیجیتال و در چارچوب برنامه‌های نخستین جشنواره ملی هنرهای دیجیتال، در روزهای ۲۵، ۲۶ و ۲۹ خردادماه سال جاری و در محل فرهنگستان هنر برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری این نشست‌ها ارائه چشم‌اندازی نظری و عملی از این حوزه هنری است تا بتوان پژوهشی بنیادی و ادامه‌دار را در راستای شناخت هرچه بیش‌تر آن در داخل کشور، رقم زد.

برنامه این نشست‌ها هر روز در قالب سه بخش «سخنرانی‌»، «یک تجربه» و «پنل گفتگو» ارائه می‌شود. محور برنامه‌های نشست روز نخست، «هستی‌شناسی هنر دیجیتال»، نشست روز دوم، «فناوری دیجیتال در هنر» و نشست روز سوم، «هنر دیجیتال، آسیب‌های اجتماعی» است.

در این نشست سه روزه، سیامک دل‌زنده هنرمند و پژوهشگر با موضوع «هنر دیجیتال: ناسازه‌ها و انحراف اپیستمیک مفاهیم»، عبدالحسین لاله، پژوهشگر سینما و عضو هیئت علمی فرهنگستان هنر با موضوع «گفتمان هنر در گذر از آنالوگ به دیجیتال» و یونس سخاوت متخصص علوم رایانه‌ای و مدرس دانشگاه با موضوع «هنر طراحی بازی‌های جدی برای تغییر رفتارها» سخنرانی می کنند.

در بخش «گفتگو» نیز، سه پنل با موضوعات «پرسش از هنر دیجیتال»، «هنر دیجیتال: حال و آینده»، و «هنر دیجیتال، آسیب های اجتماعی» ارائه می‌شود.

بخش «یک تجربه» نیز با عناوین «حق انتخاب در بازسازی حقیقت» توسط سهیلا گلستانی، بازیگر و کارگردان سینما و تئاتر، «هارمونی» توسط حسین مهاجر و جلال هاشمی، هنرمندان رسانه‌های نوین و «فرصت‌ها و فرصت‌سازان و مخاطبان نو در جهان دیجیتال» توسط شیوا مقانلو و متین ایزدی، هنرمندان و مدرسان دانشگاه ارائه خواهد شد.

حتما بخوانید.....  ایران در سلول بنیادی گوی سبقت را از ترکیه و رژیم اشغالگر ربود

این نشست‌های علمی پژوهشی از ساعت ۱۴ تا ۲۰، در سالن کنفرانس فرهنگستان هنر، برگزار می‌شود. حضور در در نشست‌ها آزاد است و به شرکت‌کنندگان گواهی شرکت داده خواهد شد.