ورامین – امام جمعه موقت ورامین با گلایه از وضعیت حجاب در برخی مراکز گفت:در نظام تعلیم و تربیت اعم از آموزش و پرورش، دانشگاه ها باید موضوع عفاف و حجاب از حالت شعار خارج شده و به شعور تبدیل شود.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ورامین با تقدیر از حضور باشکوه مردم در نماز عید سعید فطر اظهار داشت: نماز عید سعید فطر، جلوه ای از بندگی ذات اقدس الهی است.

امام جمعه موقت ورامین با تقدیر از روزه داران بویژه روزه اولی ها افزود: چه خوب است که خانواده ها برای فرزندان خود که برای اولین سال، روزه بر آن ها واجب شده هدیه گرفته و از آنان تقدیر کنند و جشن موفقیت در روزه داری را بگیرند.

وی ادامه داد: اکثر مردم مومن، ماه رمضان را احترام کردند ولی عده قلیلی نیز روزه خواری علنی کرده که امیدواریم توبه کنند و به خدا برگردند، اگرچه توبه آن ها این است که ضمن قضای روزه به خاطر روزه خواری عمدی، ۶۰ روز روزه بگیرندو یا ۶۰ مسکین را اطعام کنند.

محمودی در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه ورامین با اشاره به فرا رسیدن سالروز کشف کودتای نوژه یادآور شد:۱۸ تیرماه سالروز کشف توطئه آمریکایی کودتای نوژه در سال ۵۹ است.

ملت ایران به آمریکا اعتماد نخواهد داشت

وی بیان داشت: سازمان کودتای نقاب که مخفف نجات قیام انقلاب بزرگ بود، توسط یکی از هواداران شاپور بختیار طراحی شد و طرفداران این سازمان معتقد بودند که حرکت مردم تا خروج شاه سازنده بود ولی پس از آن منحرف شد، لذا باید وفاداران به اصالت قیام در صدد اصلاح آن برآیند.

امام جمعه موقت ورامین تأکید کرد: این ها معتقد بودند که اگر تهران فتح شود، مساوی فتح ایران است و باید پایگاهی مناسب انتخاب شود، لذا پایگاه هوایی شهید نوژه که در ۶۰ کیلومتری همدان قرار داشت را برای این مهم انتخاب کردند.

محمودی عنوان کرد: در این طرح مقرر شده بود که مراکز مهم تهران از جمله بیت امام در جماران، نخست وزیری، فرودگاه مهرآباد، ستاد مرکزی سپاه و کمیته بمباران شود.

آمریکا هیچگاه با ملت ایران صادقانه برخورد نکرده است

امام جمعه موقت ورامین یادآور شد: دست قدرت الهی در این کودتا نیز به کمک ملت ایران آمد و حافظ انقلاب اسلامی شد.

محمودی تأکید کرد: آمریکایی ها و مزدورانش هیچگاه در برابر ملت ایران صادقانه برخورد نکردند و لذا ملت ایران هرگز به آمریکا و مزدورانش اعتماد نداشته و نخواهد داشت و مردم ایران حق دارند تا از آمریکا متنفر باشند.

رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان های استان تهران گفت: کودتای طبس، کودتای نوژه، ترورها، انفجارهاو بیش از ۱۷ هزار شهید ترور نتیجه دشمنی آمریکایی ها با ملت ایران است و به همین خاطر فریاد مرگ بر آمریکا از ادبیات سیاسی ملت ایران حذف شدنی نیست.

حجاب در تمام ادیان توحیدی وجود دارد

خطیب نماز جمعه ورامین در ادامه به ۲۱ تیرماه سالروز توطئه شوم کشف حجاب توسط رضا خان اشاره کرد و اظهار داشت: در ۲۱ تیرماه سال ۱۳۱۴، مسجد گوهرشاد در مشهد مقدس به گلوله بسته شد و هزاران نفر به خاک و خون کشیده شدند و علمای بزرگی به زندان افتادند.

وی افزود: مرجع بزرگی مانند آیت الله قمی برای دفاع از حجاب حرکت و مرحوم بهلول، این روحانی انقلابی نیز ۳۱ سال را در زندان های مختلف افغانستان سپری کرد و به همین خاطر روز ۲۱ تیرماه به نام روز عفاف و حجاب نامگذاری شد.

کسی که حجاب را انکار کند مسلمان نیست

محمودی ادامه داد: حجاب فقط دستور اسلام نیست بلکه در تمام ادیان توحیدی این دستور وجود دارد و باید متوجه بود که ترویج بی حجابی و بی عفتی در دستور کار دشمنان اسلام بوده و هست.

وی اضافه کرد: دشمن اعتقاد دارد که اگر از جامعه ای حجاب گرفته شود، همه چیزش را می توان گرفت و در این راستا خاطرات مستر همفر جاسوس انگلیسی بسیاری از حقایق را نشان می دهد.

امام جمعه موقت ورامین تأکید کرد: حجاب از احکام ضروری دین است که در قرآن کریم وارد شده و کسی که آن را انکار کند، مسلمان نیست و بدون تردید امروز حجاب یک موضوع اجتماعی و سیاسی بوده و باید زنان در جامعه حجاب را رعایت کنند تا عفت عمومی حفظ شود.

محمودی با توصیه به خانواده ها یادآور شد: خانواده ها موضوع حجاب را جدی بگیرند و از کودکی و در مهد کودک ها و پیش دبستانی به این موضوع توجه داشته باشند و باید دختران ما از خردسالی با تکلیفی مانند حجاب آشنا شوند.

موضوع حجاب و عفاف از حالت شعاری خارج شود

عضو ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر شهرستان ورامین متذکر شد: در نظام تعلیم و تربیت اعم از آموزش و پرورش، دانشگاه ها و غیره باید موضوع عفاف و حجاب از حالت شعار خارج شده و به شعور تبدیل گردد.

خطیب نماز جمعه ورامین تأکید کرد: باید مدیران مدارس دخترانه در این زمینه هم عامل بوده و هم انگیزه لازم و کافی را داشته باشند و خدا آن روز را نیاورد که مدیران مدارس بر اساس روابط جناحی و سیاسی انتخاب شوند که این خیانت به تمامی مقدسات است.

محمودی افزود: باید مدیران دین دار باشند تا انسان دین دار پرورش دهند و در دانشگاه ها نیز باید مسئولان غیرت دینی خود را در عمل نشان داده و از این ناهنجاری های زشت و نابود کننده جلوگیری کنند و اختلاط های ویران کننده را کنار بگذارند.

آحاد مردم در حوزه امر به معروف و نهی از منکر وارد شوند

امام جمعه موقت ورامین تأکید کرد: آحاد مردم نیز در این موضوع با جدیت وارد شوند و چرا امر به معروف و نهی از منکر توسط مردم انجام نمی شود.

وی بیان داشت: نتیجه بی توجهی به موضوع امر به معروف و نهی از منکر آن شده که برخی از خانواده های متدین، فرزندانشان آلوده به گناه شدند و چرا اصناف ما الگوی سالم ارائه نمی دهند و چرا عده ای بنده پول شده و دین خود را به دنیا فروخته اند.

محمودی گفت: اگر پدران و مادران برای دختران خود مدل های نامناسب و مانتو و لباس های غیر متعارف خریدند و فرزندان آنان در خیابان ها جولان دادند، در تمامی گناهان آنان شریک و سهیم هستند.

خطیب نماز جمعه ورامین خطاب به مسئولان کشور نیز اظهار داشت: مدیران و مسئولان کشور بدانند که در کشوری مدیریت می کنند که ۸۴ سال پیش، هزاران نفر در جوار بارگاه امام رضا(ع) به خاک و خون کشیده شدند و آن روز در اوج قدرت رضا شاه، در برابر وی ایستادند و خون خود را نثار کردند ولی اجازه نداند که حجاب زنان مسلمان لکه دار شود.

وی تأکید کرد: شما را به خدا از وضع برخی خیابان های کشور، فرودگاه ها، ادارات و مارکز صنفی خجالت نمی کشید و اگر مسئولی از این وضع خجالت نمی کشد باید در غیرت دینی خود شک کند.

حقوق های نجومی برخی مدیران فرصت طلب نتیجه اشرافی گری آنان است

محمودی ادامه داد: باید این سوال را از مسئولان پرسید که چرا برای نجات جوانان معصوم، تدبیری نمی کنند و چرا مصوبه عفاف و حجاب همچنان خاک می خوردو شما چه پاسخی برای آخرت خود آماده کردید.

امام جمعه موقت ورامین تأکید کرد: من با صراحت اعلام می کنم که بی تفاوتی در برابر وضع موجود در نظام اسلامی، خیانت به رسالت انبیا، اولیا و شهداست.

وی در پایان با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره حقوق های نجومی برخی مدیران گفت: حقوق های نجومی برخی مدیران فرصت طلب و سودجو، نتیجه اشرافی گری آنان است.

محمودی افزود: ما از وضع موجود گلایه مند هستیم و چرا باید ابزارهای نظارتی کشور ناکارآمد بوده و چرا قانون دست ها را برای سودجویی بازگذاشته است.

امام جمعه موقت ورامین ادامه داد: ما ضمن محکوم کردن این سودجویی ها، از مسئولان می خواهیم با قاطعیت و فارغ از شعار و در عمل تا خشکاندن ریشه شوم این رفتارهای ضد اسلامی به برخورد خود ادامه دهند.