بشرویه – امام جمعه بشرویه گفت: رسیدگی سریع و اجرای عدالت مطالبه مردم از دستگاه‌های نظارتی و قضائی در رسیدگی به موضوع دریافت حقوق‌های نجومی است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام و المسلمین محمد شمس الدین امام جمعه شهرستان بشرویه در خطبه های نماز جمعه این شهرستان بیان کرد: حجاب و عفاف یکی از ارکان اصلی و ضروری است که هر زن باید رعایت کند.

وی افزود: حجاب و عفاف می‌تواند برای حفاظت از سرما، گرما و از همه مهم‌تر برای جلوگیری از هوس‌های اجتماعی باشد.

حجت الاسلام شمس الدین ادامه داد: در آیات و روایات آمده است که زن و شوهر برای هم به منزله لباس هستند و این بدین معنی است که عیب‌ها و زشتی‌های یکدیگر را می‌پوشانند.

امام جمعه بشرویه گفت: زیبایی ظاهر مهم نیست بلکه این زیبایی اسلام و دین است که در قالب عفاف و حجاب نمایان می‌شود.

وی اظهار داشت: دل دچار هوس و گناه می‌شود و این امر ا بیشتر از طریق چشمان افراد صورت می‌گیرد لذا زن با حجاب خود مانع به گناه افتادن دیگران نیز می‌شود.

امام جمعه بشرویه گفت: دوست داشتنی‌ترین اعمال نزد خدا حفظ عفت می‌باشد و خداوند زن را وسیله آرامش قرار داده است.

حجت الاسلام شمس الدین بیان کرد: آنچه طریق جوامع اسلامی را مشخص می‌کند تربیت افراد است و چه نیکوست اگر افراد در خانواده‌هایشان با تربیت دینی بزرگ شوند که در اینصورت جامعه رو به سعادت می‌رود.

وی بااشاره به اینکه زن باید رازدار خانه باشد گفت: زن بایستی اسرار زندگی را به بیرون خانه نکشاند وهر گونه مشکلی را به خانواده خود و خانواده شوهرش نگوید چرا که یکی از اساسی‌ترین مسائل زنان در خانواده رازداری است.

امام جمعه بشرویه خطاب به زوجین جوان گفت: مبادا کوچک‌ترین خطا یا مسأله تفرقه‌ای بین خانواده‌ها بیندازد چرا که همین امر موجب کاهش احترام‌ها و شکسته شدن حرمت‌ها می‌شود و چه نیکوست اگر زن و شوهر مسائل را بین خود حل نمایند.

خطیب جمعه شهرستان بشرویه در ادامه به مناسبت‌هایی هفته و روز ادبیات کودک و نوجوانان اشاره کرد و اظهار داشت: مادر از زمان بارداری بر روی فرزند خود تأثیر می‌گذارد و چه بهتر که از همان ابتدا مادر فرزند خود را بر اساس معیارهای دینی و اخلاقی تربیت کند.

وی گفت: زندگی توأم با روزی حلال بر زندگی و تربیت فرزند تأثیر دارد و تربیت کودک مقوله‌ای مهم در اجتماعی کردن فرزند در آینده است.

حجت الاسلام شمس الدین به افتخار دیگر نظام در خنثی سازی نقشه تروریست‌ها هم اشاره کرد و گفت: دشمن این بار نیز شکست خورد و این توانمندی‌های سربازان گمنام امام زمان را می‌رساند و این امر ستودنی است.

امام جمعه بشرویه همچنین به ضعف دستگاه‌های نظارتی و دولتی اشاره کرد و افزود: حقوق‌های نجومی باید هرچه سریعتر قطع شود و در راستای احقاق حق مردم و برقراری عدالت تلاش شود.

حجت الاسلام شمس الدین ادامه داد: در مقابل این حقوق‌های نجومی، تعداد بی شماری از جوانان ما بیکار هستند.