بوشهر – امام جمعه موقت بوشهر گفت: بی‌ عفتی و بی‌ غیرتی در کنار دریا در شان کشور اسلامی نیست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید غلامرضا هاشمی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته با بیان اینکه ماه رمضان بهترین فرصت برای کسب تقوا است اظهار داشت: خداوند هدف اصلی ماه مبارک رمضان را کسب تقوا عنوان کرده است.

وی در خصوص دیگر دستاوردهای ماه رمضان افزود: انس با خدا، رسیدگی به نیازمندان و ایتام، مراقبت از گوش، چشم و زبان از دیگر برکات این ماه است.

امام جمعه موقت شهر بوشهر عنوان کرد: ماه رمضان تمرینی برای خوب شدن بود و باید بعد از ماه رمضان نیز ره‌توشه‌ای که به دست آوردیم را حذف کنیم.

هاشمی خاطرنشان کرد: تنها راه حفظ خصلت‌های خوب ماه مبارک رمضان تداوم کارهای خوب و خیر در دیگر ماه های سال است.

وی با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر بیان کرد: این حضور حداکثری مردم استان در مراسم های سیاسی و عبادی بیانگر بصیر خالصانه آنها است.

برخی هنوز حامی افکار فتنه‌ گران هستند

امام جمعه موقت شهر بوشهر با عنوان اینکه برخی افراد می خواهند فتنه ۸۸ در کشور فراموش شود اظهار کرد: مقام معظم رهبری در نشست‌ها و سخنرانی‌های مختلف خود مواضع صریح خود را در این راستا بیان می‌کند.

وی در ادامه افزود: ملاک اصلی من عدم حمایت از افرادی است که تا کنون جدایی از فتنه‌گران را اعلام نکرده و در کنار دم زدن از نظام افکار فتنه‌گران را حمایت می‌کنند.

هاشمی در خصوص دیگر تاکیدات رهبری در سخنرانی‌های اخیر ایشان به حقوق های نجومی اشاره کرد و گفت: برداشت‌های غیر منصفانه از بیت المال نامشروع و خیانت به آرمان های انقلاب است و متخلفان باید به اشد مجازات برسند.

وی با اشاره به در پیش بودن روز عفاف و حجاب خاطر نشان کرد: وضعیت حجاب در جامعه نگران کننده است و مسئولان وظیفه دارند در جامعه با تمام فسادهای مختلف مالی، اداری و غیراخلاقی برخورد کنند.

غیرت پشتیبان و تکمیل کننده حجاب زنان است

امام جمعه موقت شهر بوشهر عنوان کرد: حجاب میوه عفاف است و باید در جامعه این روحیه ارزشمند را گسترش داد چرا که بی‌حجابی مقدمه بی عفتی است.

هاشمی با بیان اینکه بی‌عفتی و بی‌غیرتی در کنار دریا در شان کشور اسلامی نیست گفت: غیرت پشتیبان و تکمیل کننده حجاب زنان است؛ لذا مردان با غیرت هستند که موجب گسترش عفاف در بین زنان می شود.

وی با بیان اینکه در جامعه ما زنان با عفت کم نیستند افزود: باید دیگر افراد جامعه را با امر به معروف هدایت کنیم تا جامعه ای در شان جامعه ایرانی و اسلامی داشته باشیم.