قم – فرمانده تیپ مستقل رزمی تبلیغی امام صادق(ع) گفت: بیش از ۵۰۰ نفر از روحانیون و طلاب بسیجی قم در ماه مبارک رمضان در قالب اردوهای جهادی به مناطق محروم کشور اعزام شدند.

به گزارش پرس شیعه به نقل از سپاه استان قم، حجت الاسلام حسین طیبی فر، از اعزام بیش از ۵۰۰ نفر از روحانیون و طلاب بسیجی استان قم جهت شرکت در طرح اردوهای جهادی به نقاط مختلف کشور در ماه مبارک رمضان خبر داد.

وی گفت: اردوهای جهادی روحانیون و طلاب بسیجی استان قم از سال ۸۳ آغاز و تا به امروز با پیشرفت‌های کمّی و کیفی ادامه داشته است که در حال حاضر بیش از ۳ هزار روحانی و طلبه در قالب ۲۲ گروه در این طرح شرکت می‌کنند.

فرمانده تیپ مستقل امام صادق(ع) فر با اشاره به اعزام گروه‌های جهادی در تمامی ایام تبلیغی همچون محرم، دهه آخر صفر، فاطمیه، ماه مبارک رمضان، تعطیلات عید و فصل تابستان افزود: در برخی از نقاط همچون شهرها و روستاهای استان‌های قم، تهران و مرکزی، اعزام روحانیون و طلاب بسیجی به صورت هفتگی انجام می‌گیرد.

وی گفت: این طرح تا کنون در بسیاری از روستاها و مناطق محروم استان‌های کشور از جمله فارس، هرمزگان، تهران، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، ایلام، کرمانشاه، همدان، لرستان، اصفهان، قم، گیلان، مازندران و جزایر خلیج فارس اجرا شده است.

حجت الاسلام طیبی‌فر اذعان داشت: بیشتر فعالیت این گروه‌های جهادی، فرهنگی – تبلیغی بوده که در قالب‌های مختلفی از جمله نماز جماعت، سخنرانی، برگزاری مراسم‌های شادی و عزای معصومین(ع)، آموزش قرآن، مشاوره و مسابقه است، همچنین برخی از گروه‌ها فعالیت‌های عمرانی همچون ساختن مسجد، خانه عالم، شبکه آبرسانی نیز داشته‌اند.

وی گفت: یکی دیگر از اقداماتی که توسط برخی از گروه‌های جهادی روحانیون و طلاب بسیجی استان قم انجام شده است، مستندسازی از برنامه‌ها و فعالیت‌های خود بوده که این مستندها با استقبال سیمای جمهوری اسلامی ایران از رسانه ملی پخش شده است.

فرمانده تیپ مستقل امام صادق(ع) در پایان به آمار سال ۹۴ اشاره کرد و گفت: در سال گذشته بیش از ۳ هزار نفر از روحانیون و طلاب بسیجی استان قم در این طرح شرکت نموده و به مناطق مختلف کشور اعزام شدند، همچنین با توجه به برنامه ریزی و پیش بینی‌های انجام شده، آمار اعزامی در سال ۹۵ بیش از سال گذشته خواهد بود.