شادگان – امام جمعه شادگان بر لزوم پرداختن رسانه ها و صداوسیما به ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سید مجید شرفی در خطبه های نماز جمعه این هفته شادگان که در محل مسجد امیرالمومنین این شهر برگزار شد، اظهار کرد: حجاب و عفاف به عنوان دو ارزش در جامعه بشری و به ویژه جوامع اسلامی مطرح است و همواره این دو واژه در کنار هم به کار برده می ‌شوند.

وی در ادامه، وضعیت شهرستان شادگان در خصوص عفاف و حجاب را مطلوب دانست و افزود: حفظ و صیانت از خانواده معطوف به حجاب و عفاف است.

امام جمعه شادگان تصریح کرد: اصحاب رسانه به ویژه صدا و سیما می‌تواند نقش مؤثری در ترویج، تبیین و توسعه فرهنگ حفظ عفاف و حجاب در جامعه ایفا کند.

وی در ادامه خطبه های خود به ۱۸ تیرماه به عنوان روز ادبیات کودکان و نوجوانان اشاره کرد و گفت: نامگذاری این روز اهمیت ویژه ادبیات در بین کودکان و نوجوانان را نشان می‌دهد.

حجت الاسلام شرفی بیان کرد: ترویج روحیه کار، توجه به آرمان‌ها و آرزوهای دست یافتنی و منطبق با فرهنگ دینی، تقویت خودباوری و ایمان از اولویت‌های ادبیات کودک و نوجوان است.

وی در بخش دیگری از خطبه ها نماز جمعه به ۲۳ تیرماه روز همبستگی ملی در دفاع از ارکان نظام و رهبری انقلاب اشاره کرد و افزود: حماسه ۲۳ تیرماه، فتنه ۷۸ را خنثی کرد و مردم دفاع جانانه‌ای از ولایت فقیه و نظام اسلامی داشتند.

حجت الاسلام شرفی در پایان، با اشاره به هشتم شوال، سالروز تخریب حرم و بارگاه‌های ائمه بقیع(ع) توسط گروه گمراه وهابیت در سال ۱۳۴۴ هجری قمری تصریح کرد: با تسلط یافتن وهابیون بر مدینه قبور ائمه شیعه و بسیاری از بزرگان اسلام توسط این فرقه منحرف ویران شد که این عمل قبیح آنها از عمق کینه و دشمنی آنها نسبت به اسلام و ائمه اطهار و تلاش برای رسیدن به اهداف شیطانی اربابان خود یعنی مستکبرین و قدرت‌های بزرگ فتنه خبر می‌دهد.