زنجان – امام جمعه ابهر گفت: دشمن با تمام توان خود، نظام خانواده را مورد هدف قرار داده و می‌خواهد حریم مستحکم خانواده را بشکند.

به گزارش پرس شیعه و به نقل از دفتر امام جمعه ابهر، حجت‌الاسلام جعفر رحیمی در خطبه‌ های این هفته نمازجمعه ابهر افزود: اشاعه ابتذال و فساد، نام ترویج فرهنگ و خدمت به جامعه بشری به خود می‌گیرد و دفاع از هویت ملی و ارزش‌های والای انسانی و فرهنگی واپس‌گرایی، سکون و عقب‌ماندگی تلقی می‌شود و باندهای آشکار و نهان مافیایی و مخوف از هر وسیله‌ای برای استحاله فرهنگی و مسخ ارزش‌های معنوی خصوصا تهاجم و شبیخون فرهنگی، علیه دژ مستحکم عفاف و پوشش اسلامی بهره می‌جویند و امروز انقلاب اسلامی ایران در نوک زهرآگین این حملات ناجوانمردانه واقع شده است.

وی با اشاره به سال‌روز حجاب و عفاف گفت: آئین مقدس اسلام برخلاف پاره‌ای از عقاید مطروحه که دنیا را فدای آخرت کرده و همه چیز را رها ساخته‌اند، مشوق ترقی و تعالی رشد و معنویت در کنار تلاش بوده و همه پدیده‌های جهانی و مخلوقات عالم امکان را برای بهره‌جویی منطقی و عقلانی آدمیان دانسته است.

رحیمی با بیان اینکه زن از منظر اسلام دارای شخصیت و جایگاه ارزشمند و مقدسی بوده و وجود او زینت‌بخش آفرینش انسان است و افق او روح تجلی‌گاه رحمت پروردگار است، افزود: در عصر حاضر متاسفانه بسیاری از ارزش‌های دینی و انسانی از طرف مستکبران جهان‌خوار با گسترش سلطه شبکه سازمان‌های بین‌المللی بر سراسر عالم مورد هجوم و تخریب قرار گرفته است.

امام جمعه ابهر با بیان اینکه دشمن کمر همت خود را به تمام معنا بسته و دین و دنیای ما را هدف قرار داده است، تصریح کرد: دشمن اولا تلاش می‌کند مرزهای ما را هدف قرار دهد که چندین سال این جنایت را کرده و در مرحله بعدی اقتصاد ما را مورد هجوم قرار داد و تحریم‌های سنگینی را تحمیل کردند و در مرحله بعدی، دین جوانان ما را مورد هجوم و غارت قرار داده است و با انواع شبهات به‌وسیله ماهواره‌ها و فضای مجازی و توسط افراد مزدور و خائن مطرح می‌کند. و گاها مع‌الاسف عده‌ای نیز قبول می‌کنند و ما وظیفه داریم در مقابل این تهاجمات محکم بایستیم و این‌ها را تبدیل به فرصت کرده و از حالت تدافعی به حالت تهاجمی حرکت کنیم.

رحیمی اظهار کرد: امروزه دشمن به بعضی از مسئولان ما نفوذ می‌کنند و از بیت‌المال چپاول می‌کنند. اگر چه چنین افرادی خیلی کم است، ولی کم آن‌ها نیز خیلی زیاد است. مع‌الاسف معلوم نبود دستگاه‌های نظارتی ما کجا خوابیده بودند و در این راستا مسئولانی که کوتاهی کرده‌اند باید مؤاخذه شوند؛ چرا بعضا مسئولان ما بی‌خیال و سست و بی‌انگیزه هستند. مجتمع پتروشیمی ماهشهر که سرمایه مملکت است در آتش می‌سوزد، به جای مهار سریع بعد از ساعت‌ها سوختن سرمایه، تازه وزیر نفت می‌گوید عملیات مهار آتش فرمانده ندارد باید هر چه سریع‌تر یک فرمانده متخصص و کاردان انتخاب شود.

وی با بیان اینکه دشمن با تمام توان خود، نظام خانواده را مورد هدف قرار داده و می‌خواهد حریم مستحکم خانواده را بشکند، افزود: آن‌ها می‌خواهند جوانان ما را لاابالی به بار بیاورند و مع‌الاسف از این مرزها نفوذ می‌کنند و انواع موادمخدر و مشروبات را وارد کشور می‌کنند تا جوانان را مست و لایعقل تربیت کنند و از آن جایی که گاها ما برای پیشگیری کاری نکردیم موفق می‌شوند.

امام جمعه ابهر با تأکید بر اینکه همه باید هوشیار و در فکر بچه‌های خودمان باشیم، یادآور شد: خیلی بد است گاها انسان می‌شنود جوانی مست بشود و در خیابان اربده‌کشی کند. البته چشمان پلیس بیدار است و اجازه نمی‌دهد یک مست، امنیت مردم را به هم بریزد. دشمن تلاش می‌کند به‌وسیله ماهواره و یا فیلم‌های خیراخلاقی جوانان را گمراه کند، ما نیز باید در مقابل، فیلم‌های ارزشی تولید کنیم و در همین راستا به‌جا است از سپاه پاسداران تشکر کنیم که به کمک مسئولان سالن بصیرت سپاه را تبدیل به سالن سینما کرده‌اند تا جوان ما استفاده کنند.