وزارت کشور عربستان با صدور بیانیه ای از دستگیری ۱۹ فرد متهم از جمله هفت سعودی و ۱۲ پاکستانی به دست داشتن در سه انفجار اخیر این کشور خبر داد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، وزارت کشور عربستان از دستگیری ۱۹ نفر به اتهام دست داشتن در انفجارهای انتحاری و تروریستی در چند نقطه این کشور خبر داد.

بر اساس این گزارش در بیانیه وزارت کشور عربستان آمده است: به دنبال وقوع انفجارهای تروریستی در شهر مدینه و همچنین استان های جده و قطیف، ۱۹ فرد مظنون به ارتباط با این اقدامات تروریستی بازداشت شدند که هفت نفر آنها تبعه عربستان و ۱۲ نفر دیگر نیز پاکستانی هستند.

در بیانیه همچنین تصریح شده است: عامل حمله تروریستی در مدینه یک تبعه سعودی به نام «نائر مسلم حماد النجیدی البلوی» است که ۲۶ سال است و سابقه مصرف مواد مخدر دارد. به علاوه عوامل حمله تروریستی در قطیف نیز ۳ نفر به نام های «عبدالرحمن صالح محمد العِمِر»، «ابراهیم صالح محمد العِمِر» و «عبدالکریم ابراهیم محمد الحِسِنی» هستند.

گفتنی است، روز دوشنبه سه حمله تروریستی در شهرهای مدینه، جده و قطیف انجام شد که بر اثر آن، چهار تن از اعضای پلیس عربستان در نزدیکی مسجد پیامبر اکرم (ص) کشته شدند.