میامی – امام جمعه میامی با بیان اینکه خزانه کشور و بیت المال امانتی در دست مسئولان است، گفت: دولتمردان باید در زمینه فیش های حقوقی با جدیت برخورد کنند چرا که این امر، امید را از بین می برد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام قربانعلی صفایی پور در خطبه های نمازجمعه نخستین جمعه پس از ماه مبارک رمضان در مسجد جامع میامی با بیان اینکه برخورد با دارندگان فیش های نجومی توسط دولت صورت گیرد، ابراز داشت: اگر این افراد شناسایی نشده و برخورد لازم با آنهاصورت نگیرد، ناامیدی در بین مردم افزایش می یابد و در مقابل، رغبت افراد متخلف برای دریافت این گونه حقوق ها بیشتر خواهد شد.

وی افزود: دولت باید در برخورد با خیانتکاران بیت المال پیش قدم باشد چرا که این مقابله، به مثابه ریشه کن کردن فرهنگ اشرافی گری و برگرداندن اموال به خزانه دولت و ملت خواهد بود.

متخلفان مطرود مردم هستند

امام جمعه میامی همچنین گفت: دریافت حقوق های ناحق و نجومی از اموال مردم و دولت خیانت است و مسئولان باید نسبت به این خیانت ها واکنش نشان داده و متخلفان که مطرود مردم هستند، را تحت پیگرد قانونی قرار دهند.

صفایی پور دست اندازان به اموال مردم را به دندان های فاسد در دهان نظام تشبیه کرد و افزود: باید این دندان های فاسد که البته تعدادشان بسیار اندک است، از نظام جمهوری اسلامی ایران برچشده شوند تا امید در بین مردم یکبار دیگر اشاعه پیدا کند.

وی همچنین افزود: افرادی که حقوق های نجومی دریافت می کنند بدانند، ملت ایران اسلامی پشتیبان انقلاب و ولایت هستند و با اعتمادی که به رهبر و مسئولان خود دارند این دندان های فاسد را ریشه کن خواهند کرد.

راهپیمایی حجاب با شکوه برگزار شود

خطیب جمعه میامی با اشاره به روز عفاف و حجاب، گفت: دشمنان ایران و اسلامی از همان دوران سلطنت رضا شاه و قائله مسجد گوهرشاد با حمایت فریب خوردگان به دنبال اجرای طرح بدحجابی و کشف حجاب در کشور بودند و امروز نیز این مقوله مهم، یکی از آسیب هایی است که دشمن، به اشاعه آن امید دارد اما ملت همیشه در صحنه ایران اسلامی بار دیگر در راهپیمایی روز حجاب نشان می دهند که این توطئه ها جز رویایی دست نیافتنی، چیز دیگری نخواهند بود.

صفایی پور با بیان اینکه ملت ایران برای ارزش های خود خون های زیادی داده است، ابراز داشت: رضاشاه با حمله به مسجد گوهرشاد تعداد زیادی از مردم را به شهادت رساند و این ملت قهرمان از همان دوران تا کنون و در مقاطع زمانی مختلف مانند جریان پیروزی انقلاب، جنگ تحمیلی، امر به معروف و نهی از منکر فداکاری های بسیاری برای حفظ ارزش های خود داشته اند.

وی با اشاره به نقش روحانیت در جنبش حفظ حجاب، بیان داشت: حفظ حریم ارزش ها و اسلامی با حمایت و هوشیاری روحانیت انجام گرفت و این قشر تاثیرگذار با فداکردن جان خود برای حفظ اسلام تلاش کردند لذا امیدواریم اجتماع عظیم بانوان در روز عفاف و حجاب با چادرهایی که هر یک گلوله ای بر قلب استکبار هستند، شکوهی خاص داشته باشد.

حجاب فضیلت زن است

امام جمعه میامی با بیان اینکه پوشش و حجاب به عنوان یک فضیلت از ابتدای آفرینش بوده است، گفت: حجاب از نظر قرآن هدیه الهی و قدرت دفاعی در برابر شیطان است که نشان دهنده شان و جایگاه مومن محسوب می شود.

صفایی پور با اشاره به آثار حجاب و عفاف در جامعه، ابراز داشت: ایجاد آسایش و آرامش روانی در جامعه، کاهش چشم گیر مفاسد اجتماعی، حفظ ارزش های دینی، مبارزه با تهاجم فرهنگی و حفظ کرامت زن از جمله مصادیق و فواید حجاب در برابر تهاجمات فرهنگی دشمن است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار نگاه ویژه مسئولان به مقوله کشاورزی و همچنین ساماندهی مناسب ورودی شهر میامی شد و ابراز داشت: پیگیری مشکلات میامی به پیشرفت و توسعه شهرستان کمک می کند.