ارومیه – نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی بر ضرورت تقویت بستر های حجاب و عفاف در جامعه تاکید کرد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام سیدمهدی قریشی ظهر جمعه در جمع نمازگزاران ارومیه ای با بیان اینکه حجاب در واقعه یک پوسته‌ای است تا عفت و ایمان و معنویت باطنی افراد در جامعه حفظ شود، افزود: در این میان هر چه قدر ایمان بالا باشد فرهنگ حجاب نیز بیشتر تعمیق می‌یابد بنابراین باید تلاش کنیم هم در خانواده و هم در جامعه موضوع ایمان و حجاب و عفاف بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: شیطان اولین چیزی که روی آن دست گذاشت مسئله حجاب بود تا ایمان را از بین ببرد بنابراین وظیفه نهادهای فرهنگی در حوزه حجاب این است که با سلسله اقدامات و فعالیت‌های فرهنگی، حجاب را در همه سطوح جامعه گسترش دهند.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی در ادامه با بیان اینکه دشمن هیچ وقت به خیر و صلاح مملکت اسلامی صحبت نمی‌کند در حالی که یک عده فقط به اخبار رسانه‌های غربی گوش می‌دهند، افزود: اگر در جامعه ایمان حرف اول را بزند آن جامعه در برابر همه مشکلات مقاومت می‌کند، اما اگر ایمان در جامعه ضعیف باشد دشمن سریع می‌تواند آن جامعه را شکست دهد بنابراین دشمن هم هدفش تضعیف ایمان در کشور است و باید در مقابل این برنامه دشمن هوشیارانه رفتار کرد.

حجت الاسلام قریشی افزود: مسئولان و متولیان مملکت در هر رده و مسئولیتی موظفند ایمان و معنویت را در بین مردم رشد و توسعه دهند و در حقیقت ما باید ایمان‌ها را ثابت کنیم.

امام جمعه ارومیه گفت: از اجرای هرگونه برنامه‌ای که سبب کاهش ایمان در جامعه می‌شود باید از مسئولین جلوگیری شود چون ایمان اساس و ستون اصلی رشد در جامعه اسلامی است و در همین راستا باید بیش از پیش برنامه‌های معنوی در جامعه تقویت شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: ایمان در مراحل حساس مقابل دشمن به کار می‌آید و در مقابل ضعف ایمان در برابر دشمن سبب شکست می‌شود.

امام جمعه ارومیه با یادآوری اشاره رهبر معظم انقلاب به سیب‌های فروش نرفته کشاورزان ارومیه خواستار برنامه‌ریزی جامع متولیان دولتی برای فروش هدفمند این محصول در زمان برداشت و آماده سازی کارخانجات تبدیلی کشاورزی برای بهره وری بهتر از همه محصولات کشاورزی استان شد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی مردم و مسئولان را به پرهیز از مبنا قراردادن اخبار رسانه‌های غربی در هر گونه تصمیم گیری و تصمیم سازی فراخواند و اظهار داشت: روشن است که دشمن هیچ وقت به خیر و صلاح مملکت اسلامی صحبت نمی‌کند و اینکار عقلا و عرفاً یک کار غیر منطقی است و همانطور که خداوند فرموده نباید به صحبت دشمنان گوش دهیم و سخنانشان را مبنا قرار دهیم.