اراک – نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: نابودی ریشه گروه های تکفیری که هر روز مسلمانان زیادی را در خاورمیانه به خاک و خون می کشند در گرو تداوم مقاومت و ایستادگی مسلمانان حق طلب است.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های نماز عبادی سیاسی روز جمعه اراک در مصلای بیت المقدس این شهر با اشاره به حوادث و انفجارهای رخ داده در الکراده و سایر نقاط عراق اظهار داشت: جنایت کاران در عراق طی روزهای گذشته بیش از ۲۰۰نفر بی گناه را در الکراده به قتل رسانده و به خاک و خون کشیدند و عید فطر مردم را تبدیل به عزا کردند.

وی افزود: این جنایت کاران تکفیری که بویی از انسانیت نبرده اند شب گذشته نیز با عملیات انتحاری در حرم امامزاده سیدمحمد(ع) در سامرا، بیش از ۳۰نفر را به قتل رساندند و ده ها نفر را مصدوم و مجروح کردند.

امام جمعه اراک بیان داشت: این جنایت کاران با حمایت و پول آل سعود و با حمایت کشورهای غرب به اسم اسلام دست به این جنایات می زنند در حالی که اسلام هیچگاه چنین دستوراتی صادر نکرده و اینها تمام اصول اسلام را زیر پا گذشته اند و می خواهند اسلام را تضعیف کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی تصریح کرد: جنایاتی که این نامسلمانان امروز در یمن، سوریه، عراق و سایر کشورهای اسلامی مرتکب می شوند ادامه جنایاتی بی شماری است که در صد سال گذشته به انجام رسانده اند و ما امروز انزجار و تنفر خود را از این جنایات ضدبشری اعلام می کنیم.

دری نجف آبادی تاکید کرد: امروز جهان اسلام و مجامع بین المللی باید بیدار شوند و در مقابل گروه های تکفیری بجنگند و علمای جامعه اسلامی نیز اجازه ندهند فعالیت این گروه ها که با حمایت غرب صورت می گیرد، باعث ضربه به جهان اسلام و کشورهای اسلامی شود.

وی افزود: امیدواریم خداوند متعال فرج آل محمد(ص) را برساند و دل های داغدیده مسلمانان مظلوم عالم را از شر این جنایت کاران رهایی بخشد و فتنه و ستم آنها را به خودشان برگرداند.

امام جمعه اراک با اشاره به کودتای نوژه که در ۱۸تیرماه سال۵۹ صورت گرفت اظهار داشت: یک افسر متدین، مسئول و متعهد جریان این کودتا را به اطلاع رهبر معظم و مسئولان نظام اسلامی رساند و سبب شد این کودتا ناکام بماند که این تعهد، مسئولیت و وفاداری قابل تقدیر است.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به لزوم صرفه جویی در مصرف آب و انرژی بیان داشت: در استان مرکزی افت آب سفره های زیرزمینی طی سال های اخیر به صورت نگران کننده ای افزایش پیدا کرده که اگر صرفه جویی رعایت نشود در سال های آتی موجب بروز بحران می شود.

دری نجف آبادی خاطرنشان ساخت: در زمینه مصرف انرژی و برق نیز باید صرفه جویی داشته باشیم تا از به وجود آمدن هر مشکل و کمبودی جلوگیری شود و تاکید اسلام نیز همواره بر صرفه جویی و میانه روی در امور است.

امام جمعه اراک با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی با صرفه جویی محقق می شود، تصریح کرد: این صرفه جویی باید در بخش های مختلف و مصارف مختلف آب و انرژی انجام شود و همه ما در این زمینه مسئول هستیم چرا که کمبود این امکانات مشکلات زیادی را برای جامعه ایجاد می کند.