سنندج – امام جمعه موقت سنندج با اشاره به توطئه ها و دسیسه های دشمن گفت: حفظ وحدت و همدلی در جوامع اسلامی یکی از ضرورتی ترین مسائل در راستای مقابله با توطئه ها و دسیسه های دشمن است.

به گزارش پرس شیعه؛ ماموستا سید احسن حسینی در خطبه های نماز جمعه سنندج که در مسجد جامع این شهر اقامه شد، با اشاره به اهمیت وحدت و همدلی در بین کشورهای اسلامی به عنوان یکی از ضرورت های اصلی گفت: حفظ وحدت در شرایط فعلی در بین کشورهای اسلامی ضروری است و همه مسلمانان باید در این مسیر حرکت کنند.

وی تحکیم وحدت و برادری مسلمانان را لازمه مقابله با جنایات دشمنان در مقابل کشتار در کشورهای اسلامی دانست و گفت: بر همه مسلمانان واجب است که با این جنایات مقابله کنند که این مهم تنها در سایه وحدت و همدلی ممکن است.

امام جمعه موقت سنندج در ادامه سخنان خود ر خطبه های نماز جمعه سنندج به وضعیت جهان و منطقه اشاره کرد و گفت: در این برهه زمانی آنچه زیاد شنیده و دیده می‌شود، قتل عام و کشتار مسلمانان و انسان‌های بیگناه است که از دیدگاه قرآن، سنت، پیامبر و مسلمانان محکوم است.

ماموستا حسینی ضمن محکوم کردن جنایت های صورت گرفته در کشورهای اسلامی به نام فاع از دین، بیان کرد: امروزه دشمنان دین با ریختن خون افراد و مسلمانان بی‌گناه، قلب هزاران عاشق پیامبر اسلام (ص) را جریحه‌دار کرده‌اند که از خداوند می‌خواهیم هر چه زودتر شر این افراد را به خودشان برگرداند.

وی کشتار مسلمانان را بزرگترین جنایت عصر حاضر نام برد و گفت: قرآن جهنم را برای قاتلین وعده کرده است و این افراد مشمول غضب و عذاب خداوند قرار می‌گیرند.

وسی عنوان کرد: پیامبر اکرم (ص) قتل نفس به ناحق را بزرگترین گناهان خوانده است و فرموده‌اند که شکنجه و قتل هیچ فردی جایز نیست که در دنیا برای قاتل رسوایی و در قیامت نیز مستوجب عذاب الهی می‌شود.

وی ضمن تاکید بر لزوم هوشیاری مردم در مقابل توطئه های دشمن، یادآور شد: افرادی هم با اسلحه سرد خون افراد دیگری را بر زمین می‌ریزند، آن خون دیواری برای ورود آن افراد به بهشت می‌شود و هیچ وقت رنگ و بوی بهشت را نخواهند دید.

ماموستا حسینی ضمن تبریک ایام عید سعید فطر به همه مسلمانان، گفت: ماه مبارک رمضان نیز با تمام برکاتی که داشت تمام شد و انتظار می رود که همه ما به آموزه های دینی همچنان توجه نموده و ستورات اسلامی را به خوبی در جامعه اجرایی کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه های نماز جمعه سنندج به موضوع حجاب و اهمیت آن در جامعه اشاره کرد و گفت: رعایت حجاب و عفاف در جامعه یک امر لازم و ضروری است و همه ما در مقابل این مهم مسئول هستیم.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه رعایت حجاب برای زنان مسلمان مایه عزت و افتخار است، عنوان کرد: امروز دشمن می خواهد از این طریق هم به ما ضربه بزند و به همین دلیل ما باید هوشیار بوده و نسبت به رعایت حجاب و عفاف در جامعه هوشیار باشیم.

وی با بیان اینکه بر اساس آموزه های دینی رعایت حجاب و عفاف باعث سعادت در دنیا و آخرت می شود، افزود: بر اساس روایات مستند زنانی که با حجاب و عفاف زندگی می کنند بدون عذاب قبر وارد بهشت می شوند و این وعده الهی است و توجه به آن نشان می دهد که رعایت حجاب از چه اهمیتی برخوردار است.

ماموستا حسینی خواستار حساسیت بیشتر خانواده ها بر روی رفتار فرزندان شد و گفت: وقتی که خانواده ها در زمینه رعایت حجاب و عفاف حساس باشند در نتیجه ما در جامعه نیز با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.

وی در بخش پایانی خطبه های امروز نماز جمعه سنندج به مسئله امنیت نیز اشاره کرد و گفت: امروز در شرایطی که شاهد جنگ و خونریزی در کشورهای مختلف هستیم ولی ایران اسلامی در امنیت و آرامش است و همه باید برای حفظ این امنیت پایدار در صحنه حضور داشته باشیم.