تبریز – امام جمعه موقت تبریز با اشاره به اینکه حفظ حجاب در جامعه اسلامی یک ضرورت است، گفت: باید عفاف و حجاب در کشور بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش پرس شیعه؛ نماز جمعه این هفته تبریز به امامت آیت الله آل هاشم امام جمعه موقت تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر و باحضور گسترده و باشکوه نمازگزاران تبریزی اقامه شد.

آیت‌الله محمدتقی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز با اشاره به حضور پرشور و پرتعداد مردم در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: این راهپیمایی نشان داد که مردم ایران به سرنوشت مسلمانان دیگر کشورها حساس هستند.

وی با تقدیر از مردم برای شرکت در راهپیمایی روز قدس در هوای گرم گفت: مردم به ندای مقام معظم رهبری لبیک گفتند و در هوای گرم و با زبان روزه در راهپیمایی وحدت بخش و با اهمیت قدس شرکت کردند.

امام جمعه موقت تبریز با بیان اینکه مردم مثل همیشه شعار مرگ بر آمریکا و اسرائیل را سر دادند، ابراز داشت: این راهپیمایی و شعارها نشان داد که مردم ما به سرنوشت مسلمانان سایر کشورها نیز حساس هستند.

آیت‌الله آل هاشم سپس با تاکید بر اینکه باید فرهنگ ساده زیستی در کشور ترویج داده شود، افزود: از کسانی که با برپایی افطاری ساده در ماه مبارک رمضان امسال با محوریت اماکن مذهبی و مساجد نقش مؤثری در ترویج فرهنگ ساده زیستی داشتند، تشکر می کنم.

وی سپس به موضوع حجاب در کشور اشاره کرد و با تاکید برتلاش دشمن برای نفوذ به اعتقادات جوانان گفت: رعایت حجاب و عفاف از تاکیدات مکرر دین اسلام است و باید به این موضوع مهم توجه شود.

امام جمعه موقت تبریز بر رعایت حجاب و عفاف در جامعه تاکید کرد و افزود: بسیاری از زنان و مردان در راه حجاب به شهادت رسیده اند و الان بی‌ حجابی نوعی بداخلاقی در جامعه اسلامی به حساب می آید.

آیت‌الله آل هاشم با تاکید بر اینکه حجاب از ضروریات اسلام است و ترک آن مردود بوده و انکار این مهم کفر به مبانی دینی است، ادامه داد: بی‌ حجابی باعث نابودی شخصیت زن می‌شود.

وی با اشاره به ۲۱ تیر ماه سالروز کشتار مردم توسط رضاخان به خاطر کشف حجاب گفت: رضا خان در کشف حجاب سیاست های استعماری و استبدادی داشت و این سیاست غرب گرایانه در سال ۱۳۰۴ در ایران اجرایی شد ولی مردم زیربار نرفتند و به خاطر اعتقادات عمیقی که داشتند با سیاست های رضاخان مقابله کردند و حتی بسیاری از زنان ایرانی به خاطر حجاب سال های زیادی را در خانه های خود ماندند و بیرون نیامدند.

امام جمعه موقت تبریز ادامه داد: مردم کشورمان در ۲۱تیرماه به علت قانون کشف حجاب در مسجد گوهرشاد دست به اعتراض زدند و توسط رضاخان به گلوله بسته شدند.

آیت‌الله آل هاشم سپس به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ این لکه ننگ از کشور برداشته شد.

وی ادامه داد: حالا انتظار می رود زنان و دختران بیش از پیش به مسئله حجاب و عفاف توجه کنند چراکه خیلی ها در راه حجاب شهید شده اند.

امام جمعه موقت تبریز سپس اظهار داشت: رعایت حجاب و عفاف، جامعه و انسان ها را به سوی رستگاری هدایت می کند.