رشت – امام جمعه موقت رشت با تأکیدبر تلاش های انجام شده در زمینه مرتفع کردن معضلات استان، گفت: مسئولان برای رفع معضلات بیکاری و ازدواج جوان تلاش مضاعف انجام دهند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام یوسف صدیق عربانی در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت ضمن تبریک عید سعید فطر با بیان اینکه شیطان در مقابل خدا تکبر و ایستادگی کرد،اظهار کرد: قرآن عذاب الهی را به انسان هایی نسبت داده که دارای خوی فرعونی هستند.

وی موفقیت افراد را در گرو ترس از خداوند متعال دانست و گفت: اگر فردی غنی و ثروتمند بوده ولی از خدا نترسد و به نیازمندان کمک نکند، موفق نیست.

امام جمعه موقت رشت با اشاره به اینکه مغرور شدن به ثروت و علم از عوامل سقوط انسان است، افزود: انسان متواضع دارای جایگاهی والا است.

وی وجود تکبر در انسان را موجب ذلت او عنوان و خاطرنشان کرد: شیطان نسبت به انسان تکبر داشته وهمین دلیلی برای سقوط و ذلت او شد.

حجت اسلام صدیق عربانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید سعید فطر، تصریح کرد: ایشان فرمودند دشمنان تلاش کردند تا جوانان را از روزه گرفتن منع کنند ولی خوشبختانه جوان ایرانی بسیار پرشور در ماه مبارک رمضان حضور یافت.

وی به تلاش های استاندار گیلان برای مرتفع کردن مشکلات استان اشاره کرد و افزود: مسئولان باید تلاشی مضاعف برای رفع معضل بیکاری و ایجاد زمینه های مناسب برای ازدواج آسان جوانان بکار ببندند.

امام جمعه موقت رشت در ادامه به آمار های ارائه شده توسط مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش کسب و کار در استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: علاوه برای اقدامات انجام شده باید با استمرار همدلی و همکاری مناسب باقی مشکلات استان برطرف شود.

وی با تأکید بر توجه مسئولان نهادهای مربوط در حوزه چای و برنج در استان گیلان، گفت: به دلیل کاشت برنج در گیلان باید مسئولان ورود برنج خارجی به استان را ممنوع کرده و از تولیدات داخلی استفاده کنند.

صدیق عربانی در ادامه به موضوع فیش های حقوقی نجومی نیز اشاره و اظهار کرد: انتظار مردم از مسئولان نظام به ویژه قوه قضائیه برخورد جدی و محکم با متخلفان امر است.