یزد ـ امام جمعه موقت یزد با اشاره به اهمیت مسئله عفاف و حجاب، گفت: به رغم اهمیت این موضوع، عفاف و حجاب در یزد متولی ندارد.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌ الاسلام سید جواد آیت‌ اللهی در خطبه‌ های این هفته نماز جمعه یزد با اشاره به فرا رسیدن روز عفاف و حجاب، اظهار داشت: حجاب مسئله‌ای مهم در حوزه‌های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی است اما با این وجود متولی مشخصی در زمینه حجاب وجود ندارد و لازم است در این زمینه چاره‌اندیشی شود.

وی عنوان کرد: مسئله حجاب در استانی نظیر یزد نیازمند رسیدگی است زیرا آنچه امروز در برخی مناطق یزد مشاهده می‌شود، خلاف فرهنگ دارالعباده یزد است.

آیت‌اللهی بر لزوم رسیدگی به این مسئله مهم تاکید کرد و افزود: لازم است وضعیت عفاف و حجاب با توجه به داشته‌های فرهنگی یزد، مورد توجه جدی‌تر مسئولان استان قرار گیرد.

امام جمعه موقت یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم، بیان کرد: مردم از مشکلات معیشتی و اقتصادی بسیاری رنج می‌برند و مسئولان به جای رسیدگی به این وضعیت، مردم را سرگرم برجام و پسابرجام کرده‌اند.

وی تاکید کرد: برجام آثار عینی برای مردم نداشته و مسئولان به جای حرف و شعار در صدد رفع مشکلات مردم باشند.

آیت‌اللهی تصریح کرد: مردم هنوز آثار برجام را در زندگی و معیشت خود ندیده‌اند؛ بنابراین مسئولان به جای حرف زدن، به عمل بپردازند.

امام جمعه موقت یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مسائل فرهنگی به ویژه در استان یزد با بیان اینکه فرهنگ دغدغه مقام معظم رهبری است، گفت: استان یزد نیازمند تحولی جدی در حوزه فرهنگ است.

وی همچنین با اشاره به پایان ماه مبارک رمضان، از این ماه به عنوان ماه عبادت و بندگی یاد کرد و گفت: بندگان مؤمن خدا، آثار و ثمرات یک ماه عبادت و بندگی خود را در دنیا و آخرت مشاهده خواهند کرد.

آیت‌اللهی، روز قدس را نیز یکی از مهمترین ایام ماه مبارک رمضان دانست و تصریح کرد: مردم یزد در گرمای شدید به صحنه آمده‌اند و این حضور، مسئولیت مسئولان در قبال مردم مسئولیت‌پذیر استان یزد و دیگر نقاط کشور را سنگین‌تر کرده است.