کرمان – امام جمعه موقت کرمان رسیدگی به مسئله حقوق های نجومی برخی مسئولان را مطالبه جدی مردم دانست.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت الاسلام محمد قاسمی زاده ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمان به موضوع حقوق های نجومی برخی مدیران پرداخت و اظهار کرد: مقام معظم رهبری خواستار رسیدگی به این موضع شده اند و این کار را گناه و خیانت دانسته اند.

وی با اشاره به اینکه رهبری فرموده اند که این پرداخت ها باید بازگردانده شود و افرادی که مرتکب آن شده اند باید محکوم و از کار برکنار شوند، افزود: دولت و مجلس در این خصوص موظف به رسیدگی هستند و تاکنون نیز به خوبی ورود کرده اند.

امام جمعه موقت کرمان با هشدار در خصوص توطئه های دشمنان تصریح کرد: باید مراقب باشیم چرا که استکبار جهانی قصد دارد از هر مشکل و اشتباهی که در جامعه رخ می دهد سوءاستفاده کرده و مردم را نسبت به نظام بدبین کند.

حجت الاسلام قاسمی زاده رسیدگی به مسئله حقوق های نجومی را مطالبه جدی مردم دانست و ادامه داد: باید این مسئله را مدنظر قرار دهیم که مدیران دلسوزی نیز داریم که با حقوق های پایین در حال خدمت رسانی به مردم هستند.

لزوم عزم همگانی برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی

وی همچنین اقتصاد مقاومتی را مورد توجه قرار داد و گفت: همگی باید برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی همت کنیم.

حجت الاسلام قاسمی زاده استفاده از توان و ظرفیت های داخلی را یکی از اصول اقتصاد مقاومتی دانست و افزود: همچنین افزایش بهره وری، حمایت از کالاهای داخلی و افزایش کیفیت این کالاها باید مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه موقت کرمان پرهیز از قاچاق کالا را یکی دیگر از اصول اقتصاد مقاومتی بیان کرد و ادامه داد: افزایش کیفیت کالاهای داخلی باعث می شود که مردم دیگر گرایشی یه سمت استفاده از کالاهای خارجی قاچاق نداشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه مصرف نیز باید حساب شده باشد، گفت: دو اصل صرفه جویی و مصرف بهینه باید در هر شرایطی مدنظر قرار گیرد.

امام جمعه موقت کرمان به مسئله کم آبی اشاره و تصریح کرد: با توجه به شرایط موجود استان، باید با استفاده از شیوه های نوین از هدر رفت آب بخش کشاورزی جلوگیری کرده و برای کاهش مصرف آب اقدام شود.

مسئله حجاب و عفاف مورد توجه ویژه قرار گیرد

حجت الاسلام قاسمی زاده خواستار توجه ویژه به مسئله حجاب و عفاف شد و افزود: این دو مسئله به یکدیگر مرتبط بوده و باید به گونه ای در جامعه حاضر شویم که عفت عمومی حفظ شود.

وی با اشاره به اینکه رعایت نکردن حجاب آسیب جدی به عفاف وارد می کند، گفت: حجاب یکی از اصول دین است و باید در این خصوص دقت نظر داشته باشیم.

امام جمعه موقت کرمان با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال ضربه زدن به اصول دین هستند، تاکید کرد: نقش بانوان محجبه باید در جامعه پررنگ تر شود.

حجت الاسلام قاسمی زاده با اشاره به حضور گسترده مردم در راهپیمایی روز قدس و نماز عید فطر گفت: این حضور پررنگ با وجود گرمای شدید، نشاندهنده ولایتمداری و ایمان مردم است.