بجنورد – امام‌ جمعه موقت بجنورد گفت: آمریکا و اسرائیل به‌عنوان افسران ارشد شیطان و وهابیان، عربستان وداعش به‌عنوان سربازان کوچک استکبار جهانی به شمار می‌روند.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام رحیم مهدوی پور در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بجنورد با اشاره به تجربه ۳۷ ساله نظام جمهوری اسلامی از استکبار جهانی اظهار داشت: امروز دست آمریکای جنایتکار برای تمامی ملت‌های جهان رو شده و همه می‌دانند که اگر درهر کجای دنیا درگیری، جنگی و جنایتی رخ می‌دهد، آثار حضور آمریکا در این جنایات دیده‌ می شود.

وی افزود: کشورهایی که دست دوستی با آمریکا داده‌اند، علاوه بر اینکه اکنون به هیچ جایی نرسیده‌اند بلکه از شر گروه‌هایی همچون داعش و وهابیت که دست‌پرورده استکبار است، نیز در امان نیستند.

حجت‌الاسلام مهدوی پور بابیان اینکه دنیا پر از خطرات مختلف است، تصریح کرد: انسان از بدو تولد تا پایان عمر در جنگ با هواهای نفسانی، به‌منظور دوری از گناه و معصیت الهی است و اگر بتواند از این مهلکه پاک و بدون گناه بگذرد، قطعاً جایگاهش بهشت خواهد بود.

وی افزود: یکی از بزرگ‌ترین میدان‌های جنگ درونی انسان، مبارزه با شیطان است، چراکه شیطان از زمان آفرینش انسان و از لحظه نافرمانی از دستور خداوند و رانده شدن از درگاه او، برای شکست انسان در تلاش است.

امام‌جمعه موقت بجنورد تصریح کرد: «نفس» و «درون» دو میدان بزرگ رزم هستند که انسان برای رهایی از آن‌ها دائماً در حال مبارزه است.

مهدوی پور اظهار داشت: شهوت، شکم، هوای نفس، مال، مقام و غیره از ابزارهایی است که انسان در میدان مبارزه نفس به‌عنوان جهاد اکبر، با ابلیس دائماً درنبرد است.

وی افزود: آمریکا و اسرائیل به‌عنوان مهم‌ترین میدان‌های درونی است که شیطان به‌عنوان ابزار از آنان بهره می‌برد.

امام‌جمعه موقت بجنورد گفت: آمریکا و اسرائیل به‌عنوان افسران ارشد شیطان و وهابیان، عربستان وداعش به‌عنوان سربازان کوچک استکبار جهانی به شمار می‌روند که در دشمنی آن‌ها با اسلام هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای وجود ندارد.

مهدوی پور اظهار داشت: استکبار جهانی و اسرائیل جنایتکار بدون هیچ‌گونه شک و شبهه‌ای در صدر دشمنان ایران و اسلام قرار داشته و دارند.

وی افزایش بصیرت دینی و سیاسی و تبعیت از رهنمودهای رهبری معظم انقلاب را سبب خنثی‌سازی نقشه‌های پلید دشمنان اسلام و نظام برشمرد.

امام‌جمعه موقت بجنورد در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: پاک و مطهر بودن از ویژگی‌های بارز مسلمانان است به‌طوری‌که خداوند متعال انجام این امر مهم را از طریق انبیاء الهی به انسان سفارش کرده است.

مهدوی پور توصیه کرد: مردم مسلمان با یک ماه روزه‌داری و عبادت، توشه و روزی یک سال خود را جمع کردند، بنابراین باید مراقب باشند که محصول یک ماه روزه‌داری آنان با ارتکاب گناه از بین نرود.

وی به سالروز قتل‌عام نمازگزاران در مسجد گوهرشاد مشهد در سال ۱۳۱۴ هم اشاره کرد و گفت: صدای ملت آزادی‌خواه ایران اسلامی هیچ‌وقت خاموش نخواهد شد.