بندرعباس – امام جمعه بندرعباس گفت: پرداخت مالیات زمینه رهایی کشور از وابستگی به فروش نفت را فراهم می کند و نتایج متعدد دیگری نیز خواهد داشت.

به گزارش پرس شیعه؛ آیت الله غلامعلی نعیم آبادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بندرعباس به سالگرد کشتار معترضین به کشف حجاب در مسجد گوهرشاد مشهد اشاره کرد و بیان داشت: کشف حجاب اندیشه و دستور انگلیس بود که توسط رضاخان اجرا شد.

وی ادامه داد: کشف حجاب و خروج زنان مسلمان از فرهنگ حجاب اندیشه استکباری انگلیس استعمار گر است و زنان و دختران باید ریشه های این اندیشه را بشناسند تا در دام آنان قرار نگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان با اشاره به سالروز تخریب قبور ائمه (ع) و خانواده پیامبر (ص) در بقیع توسط وهابی ها، تصریح کرد: وهابی ها دارای اندیشه منحطی هستند که حتی قصد تخریب قبر پیامبر اسلام (ص) را نیز داشتند که از خروش مسلمانان ترسیدند و همچنین فجایع دیگری نیز در عراق بوجود آوردند.

آیت الله نعیم آبادی ضمن اشاره به ۱۶ تیر و روز مالیات، عنوان کرد: پرداخت مالیات زمینه رهایی کشور از وابستگی به فروش نفت را فراهم می کند و نتایج متعدد دیگری نیز خواهد داشت و هر انسانی حقی به نام مالیات در اداره مالی کشور دارد که باید آن را بپردازد زیرا با این کار زمینه آبادانی مستقیم فراهم می شود.

وی گفت: از مالیات گیرندگان نیز می خواهیم در کار خود دقت کنند تا رونق بازار به واسطه این مسائله دچار مشکل نشود.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود از مسئولان کشتیرانی خواست برای رونق تولید و افزایش اشتغال جوانان سفارش ساخت کشتی را به شرکت های داخلی مستقر در مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران بدهند و اظهار داشت: چنانچه مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران جایگزین شرکت های خارجی و سایر کشورها نظیر کره جنوبی شود اشتغال و رونق خوبی در این منطقه ایجاد می شود.

آیت الله نعیم آبادی خاطرنشان کرد: چنین ظرفیت بزرگی که برای راه اندازی آن تلاش فراوانی انجام شده باید از سوی کشتیرانی مورد استفاده قرار گیرد و ارائه سفارش ساخت کشتی به خارج با وجود چنین ظرفیت بزرگی در داخل خیانت است.

وی اضافه کرد: تولیدهای مجتمع کشتی سازی و صنایع فراساحل ایران دارای استانداردهای بالای جهانی است و لزومی ندارد مسئولان کشتیرانی سفارش های خود را به خارج ارائه کنند.