زنجان – امام جمعه زنجان گفت: آمریکا همواره طی ۳۸ سال گذشته با ترفندهای مختلف بر علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران توطئه کرده و همواره در راس همه توطئه ها و دشمنی ها علیه ایران بوده است.

به گزارش پرس شیعه؛ علی خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر زنجان، با بیان اینکه در همه توطئه ها و دشمنی ها علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ردپای آمریکا وجود دارد، افزود: نگاهی به روند شکل گیری و مدیریت توطئه ها علیه ایران، به خوبی ردپای آمریکا را نشان می دهد و این کشور عامل اصلی دشمنی ها علیه نظام و ملت ایران بوده است.

وی با تاکید بر اینکه تا زمانی که دولت آمریکا ماهیت امپریالیستی و نظام ما ماهیت اسلامی دارد، دشمنی ما با آمریکا پابرجا است، ادامه داد: برای برقراری ارتباط دوستانه، باید آمریکا از نانجیبی دست بردارد و ما نیز از انقلاب‌مان دل بکنیم. در حالی که چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و دشمنی ما استمرار دارد.

خاتمی با یادآوری حوادث ۲۲ تیرماه سال ۷۸، افزود: ۲۲ تیرماه سال ۷۸ عده‌ای به خیابان‌ها ریختند و علیه کلیات نظام شعار سر دادند ولی در مقابل اخلال آن‌ها عده‌ای از حزب‌اللهی‌ها نیز وارد صحنه شدند و از ارکان نظام اسلامی، علی‌الخصوص ولایت‌فقیه دفاع کردند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با بیان اینکه دشمن با برنامه ریزی گسترده و جامع همواره در مقاطع زمانی مختلف در تلاش برای تضعیف جایگاه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و از بین بردن این نظم بوده است، افزود: ۱۰ سال بعد نیز این مسئله به روش دیگری تکرار شد و خوشبختانه شخصی که در طول هر دو جریان با قدرت و صلابت در مقابل توطئه‌گران ایستاد، ولی‌فقیه بود.

خاتمی با یادآوری کودتای نوژه و روند شکل گیری این کودتا، افزود: استکبار جهانی از همان نخستین روزهای شکل گیری نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در تلاش برای ضربه زدن و از بین بردن این نظام بود و کودتای نظامی پایگاه نوژه همدان دسیسه‌ای بود که آمریکا برای این مرکز در نظر گرفته بود، ولی به خواست خداوند لو رفت.

وی در ادامه بر لزوم توجه هر چه بیشتر به مقوله عفاف و حجاب در جامعه اشاره کرد و گفت: متاسفانه فرهنگ عفاف و حجاب آنچنان که باید در جامعه رعایت نمی شود و عده ای سعی در تضعیف جایگاه این مقوله مهم در جامعه دارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه زنجان با اشاره به ۲۱ تیرماه سال‌روز حمله رضاخان به مسجد گوهرشاد، افزود: مسئله تخریب عفاف و حجاب توطئه دشمنان است. چراکه یکی از راهکارهای بدخواهان نظام برای فساد جوانان، ترویج بی‌حجابی، بدحجابی و بی‌بند و باری است.

خاتمی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب بی‌حجابی را مقدمه بی‌عفتی و نابودی شخصیت زنان می‌دانند، ادامه داد: گاهی احساس می‌شود یک عده ماموریت دارند که لباس‌های ناهنجار بپوشند و با راه ‌رفتن در خیابان‌ها، قبح بی‌حجابی را بشکنند. این در حالی است که زنان زنجانی در تاریخ انقلاب پیشگام و اولین کسانی بودند که برای پیروزی انقلاب تظاهرات کردند.