رامهرمز ـ امام جمعه رامهرمز گفت: امروز دنیای اسلام از وحدت محروم است و علت اصلی آن نیز برخی از حکام کشورهای اسلامی مثل عربستان و بحرین است.

به گزارش پرس شیعه؛ حجت‌الاسلام سید اسماعیل موسوی در خطبه‌ های نماز جمعه این هفته رامهرمز در جمع نمازگزاران اظهار کرد: بعد از ماه مبارک رمضان اگر غباری بر روی دلها نشسته باشد، پاک شده و زنگار آن کنار زده می‌شود .

وی افزود: در ماه مبارک رمضان نورانیت و قداستی به دست آمده که نباید آن را از دست بدهیم و نباید مسلمانی ما تنها به ماه مبارک رمضان خلاصه شود.

امام جمعه رامهرمز تصریح کرد: آنچه در ماه مبارک رمضان به دست آوردیم باید آن را حفظ کنیم.

موسوی ادامه داد: کلام آدم در قید و بند زبان است، اما به‌محض این‌که انسان سخن بگوید در قید و بند سخن خودش واقع می‌شود.

امام جمعه رامهرمز با اشاره به سرکوب قیام مردم علیه کشف حجاب در مسجد گوهرشاد عنوان کرد: شورای فرهنگ عمومی کشور، سالروز قیام مردم مشهد را علیه کشف حجاب، به عنوان روز عفاف و حجاب نام گذاری کرده است. قیام مردم مشهد و واقعه مسجد گوهرشاد در مقابله با کشف حجاب، مصداق بارز مبارزه با منکری است که هنوز متأسفانه آثار شومش در کشور ریشه کن نشده است. حمله قزاق های رضاخانی به مسجد گوهرشاد و مقاومت مردم مشهد نشان از پیشینه درخشان مردم خطه خورشید، در مقابله با تهاجم فرهنگ غرب محسوب می شود.

وی اضافه کرد: خدای بزرگ به پیامبر(ص) دستور داده که زن‌ها و دختران شما و زن‌های مؤمنان باید دارای حجاب و آن‌ هم حجاب کامل باشند، بنابراین هیچ‌کس نمی‌تواند مانع حجاب و عفت دیگران شود.

موسوی در بخش دیگری از خطبه ها به مسئله حقوق های نجومی اشاره کرد و گفت: برداشت حقوق‌ غیرمنصفانه و ظالمانه از بیت‌المال خیانتی به آرمان شهداست و ملت خواهان پیگیری آن و برگرداندن به بیت‌المال هستند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری بیان کرد: امروز دنیای اسلام از وحدت محروم است و علت اصلی آن نیز برخی از حکام کشورهای اسلامی مثل عربستان و بحرین است.