رژیم صهیونیستی از بیم عملیات نیروهای مقاومت اسلامی لبنان در حال احداث دیوار حائل در طول مرز بین فلسطین اشغالی و جنوب لبنان است اما این کار با مانع روبرو شده است.

به گزارش پرس شیعه، “روبی همرشلاگ” گزارشگر شبکه یک تلویزیون رژیم صهیونیستی در منطقه مرزی بین فلسطین اشغالی و جنوب لبنان گفت: ارتش اسرائیل این روزها مشغول اجرای پروژه ساخت دیوار هائل در طول مرز با لبنان است که این پروژه با موانع متعددی روبرو شده است.

این گزارشگر ارتفاع دیوار حائل را ۱۵ متر عنوان کرد و هدف از آن را جلوگیری از نفوذ نیروهای حزب الله لبنان از خاک این کشور به فلسطین اشغالی دانست.

وی افزود: اقدام اسرائیل برای ایجاد دیوار هائل در منطقه مرزی بازتاب گسترده ای در لبنان داشت و گروههای مردمی در محل ساخت دیوار زیر نظر حزب الله تظاهرات برگزار کردند .این تحرکات سازمان ملل را بر آن داشت تا برای جلوگیری از هرگونه اصطکاک بین ارتش اسرائیل و عناصر حزب الله، تعدادی مراکز ایست و بازرسی در طول مرز ایجاد کند.

برپایه این گزارش، در پی این تحولات، ارتش رژیم اسرائیل عملیات ساخت دیوار را متوقف کرد و تظاهرات لبنانیها در محل ساخت دیوار نیز متوقف شد.