دولت ژاپن از آمریکا خواست تا برای ادعای خود مبنی بر دست داشتن ایران در حملات پنجشنبه گذشته به نفت‌کش ها در دریای عمان مدارک محکمی را ارائه کند.

به گزارش شیعه پرس، پایگاه اینترنتی «ژاپن تودی» امروز یکشنبه به نقل از منابع دولتی ژاپن اعلام کرد که دولت این کشور از آمریکا خواسته است تا برای ادعای خود مبنی بر دست داشتن ایران در حملات پنجشنبه گذشته به ۲ نفتکش در دریای عمان، مدارک محکمی را ارائه کند.

به گزارش «ژاپن تودی»، درخواست توکیو پس از آن مطرح شد که مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا تنها ساعاتی پس از این حملات در اظهاراتی بدون ارائه مدرک ایران را متهم کرده بود. وزارت دفاع آمریکا سپس ویدیویی را منتشر کرد که گفته شده نشان می دهد قایق گشتی ایران یک مین منفجر نشده چسبیده به بدنه تانکر «کوکوکا کوریجس» (Kokuka Courageous) متعلق به ژاپن را از بدنه آن جدا می کند!

بر اساس گزارش این رسانه، با این وجود مقامات دولتی ژاپن هنوز از این بابت قانع نشده و لذا این منابع تاکید می‌کنند: توضیحات آمریکا به ما کمک نکرده است که از گمانه‌زنی فراتر برویم.

این درحالیست که واشنگتن از ابتدای رخ‌داد حادثه حمله به نفت کش های ژاپنی در دریای عمان در پنجشنبه گذشته بدون ارائه هرگونه سند و مدرکی تهران را مسبب آن اعلام کرده بود!