حزب الله لبنان حمله تروریستی به بارگاه فرزند امام هادی (ع) در عراق را به شدت محکوم کرد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از المنار، حزب الله لبنان با صدور پیامی حمله تروریستی به مرقد سید محمد فرزند امام هادی(ع) در منطقه بلد واقع در استان صلاح الدین عراق را به شدت محکوم کرد.

در این پیام آمده است: این جنایت تروریستی که به شهادت و مجروح شدن ده ها تن از شهروندان بی گناه انجامید را محکوم می کنیم. جنایت جدید نشان داد تروریست ها هیچ تفاوتی میان مردم قائل نبوده و مسیحی و مسلمان و سنی و شیعه و عرب و غیر عرب را به قتل می رساند و هیچ اهمیتی به حرمت خون و زمان و مکان ندارند.

حزب الله از جنایت تروریست ها به عنوان کشتار جنون آمیز یاد کرد و افزود: هدف قرار دادن مکان مقدسی که پروردگار در آن عبادت می شود بی ارزش شمردن مقدسات از سوی این جنایتکاران به شمار می آید؛ آنانی که چند روز پیش به مسجدالنبی در مدینه منوره جسارت کرده و بی گناهان را در مساجد و کلیساها به قتل می رسانند و متأسفانه شهروندان بی دفاع قربانی این جنایت ها هستند.

این حزب از بهره گیران از تروریسم خواست به حمایت مادی و معنوی از تروریست ها پایان داده و در کنار سایر مردم به تلاش برای نابودی این اندیشه کینه توز علیه بشریت و خشکاندن ریشه آن تلاش کنند.

حزب الله در بخش پایانی، این حمله تروریستی و شهادت مردم بی گناه را به مراجع تقلید و دولت و ملت عراق تسلیت گفت و رحمت واسعه را برای شهدا و شفای عاجل را برای مجروحان خواستار شد.

گروه تروریستی داعش شامگاه پنجشنبه به مرقد امامزاده «محمد» فرزند امام هادی حمله کرده و قصد تخریب آن را داشتند که با مقاومت نیروهای امنیتی فقط توانستند خود را در اطراف این حرم منفجر کنند.

در پی تیراندازی و انفجار انتحاری ۵۰ غیر نظامی شهید و ۶۵ نفر دیگر زخمی شدند.

چند روز قبل نیز در یکی از سحرگاه‌های ماه مبارک رمضان، دو خودروی انتحاری داعش با حمله به یک مجتمع خرید در بغداد، بیش از ۵۰۰ نفر را به خاک و خون کشیدند.