وزیر اوقاف مصر خواستار برخورد و توقف فعالیت‎ های مجازی جریان‎ های تروریستی و حامیانشان شد.

به گزارش پرس شیعه به نقل از البوابه نیوز، محمد مختار جمعه، وزیر اوقاف مصر، امروز در مصاحبه با خبرنگاران از انتشار کتاب و دست نوشته‎های جریان‎های تکفیری و تروریستی در فضای مجازی به شدت انتقاد کرد و گفت: اندیشه‎های جریان‎های تکفیری به زیان فرزندان و جوانان ماست و موجب بی ثباتی و ناامنی در جامعه می‎شود.

وی افزود: مجازات انتشار افکار تکفیری و افراطی باید افزایش یابد تا شاید جلوی این اقدامات گرفته شود. دستگاه‎های قضایی برای مقابله با تروریسم باید فعالیت جدی، شدید و بدون هیچ گونه تاملی داشته باشند.

وزیر اوقاف مصر با اشاره به جنایت‎های تروریست‎های در برخی از کشورهای اسلامی و عربی تصریح کرد: تروریست‎ها در راستای اهداف شوم خود متون دینی را تحریف می‎کنند و مسلمانان را فریب می‎دهند.

وی گسترش سایت‎های وابسته به اعضای تروریستی را خطری جدی برای جامعه جهانی خواند و ادامه داد: برخی از سایت‎ها و رسانه‎های وابسته به جریان‎های تروریستی درپی جذب نیروهای جدید هستند.

جمعه در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به حمله تروریستی هفته گذشته به مدینه و قطیف عربستان گفت: حمله تروریستی به مسجد النبی (ص) به معنای تعرض به همه مسلمان در مشرق و مغرب کره زمین است.

وی خاطرنشان کرد: تروریست‎ها عقل، دین، اخلاق، انسانیت و فکر را از دست داده‎اند و گرنه هیچ مسلمانی حتی جرأت فکر تجاوز به حرم رسول اکرم (ص) را ندارد.