علیرضا عنایتی در گفت و گو با روزنامه الجریده کویت با تاکید بر اهمیت تشریک مساعی و تسریع در ریشه کن کردن داعش، یادآور شد جمهوری اسلامی ایران همواره در مقابل این گروه های تکفیری ایستاده است و نسبت به خطرهای آن بر منطقه و کل جهان آگاهی دارد.

به گزارش پرس شیعه؛ سفیر کشورمان در واکنش به ادعاهای ‘علی محمد عمر’، از متهمان تروریست وابسته به داعش که اخیرا توسط نهادهای امنیتی کویت بازداشت شده و در اعترافات خود مدعی همکاری داعش با ایران و دولت سوریه شده بود، اظهار کرد، انگیزه این شایعات تهمت زدن و افترا علیه جمهوری اسلامی است.
وی در ادامه افزود: مشاوران نظامی ما در عراق و سوریه مشغول جنگیدن و مبارزه با داعش هستند و همکاری ما با این گروه تروریستی صرفا یک ادعای بی اساس و دروغ است.
عنایتی تصریح کرد،اندیشه های تروریستی داعش اماکن مقدس شیعیان را هدف قرار داده و این تکفیری ها جنایات وحشیانه ای را برای کشتار پیروان اهل بیت عصمت و طهارت صورت می دهند؛ پس چگونه می توان باور کرد که ما از قاتلان خودمان حمایت می کنیم.
سفیر ایران در کویت همچنین در ارتباط با انتقال بقیه زندانیان محکوم ایرانی از کویت به کشورمان که بر اساس توافقنامه معاضدت قضایی صورت می گیرد، خاطر نشان کرد در پی انتقال موفقیت آمیز ۴۷ زندانی ایرانی، مذاکرات دو جانبه برای جابجایی بقیه ۱۶۰ زندانی که مایل به گذراندن باقی مانده دوران محکومیت خود در ایران هستند، بلافاصله پس از تعطیلات عید فطر از سر گرفته خواهد شد.